ContactSite MapHomeNewsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z OFICJALNA STRONA GIMNAZJUM W MIĘKINI musisz się zarejestrować.
Mobilna Wersja Beta 1.0
Wpisz w telefonie :
http://www.wap.gim-miekinia.com
Reklama
Wrocław

Stadionwroclaw

TuWrocław

Mpk Wrocław

Zoo Wrocław

BIP

Skrzynka Podawcza

Sportowa Polska

Interaktywana Mapa

PL2011

Statystyki reklamowe
Kontakt
Zespół Szkół w Miękini

ul. Szkolna 2
55-330 Miękinia
Tel. 71-736-00-71
Email : Napisz do nas
BIP Miękinia

Kalendarz
styczeń 2017
P W Ś C P S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Komunikacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Mapa
Newsy
Wartość człowieka poznasz po jego języku TomaszP dnia 11.01.2017 18:04:01
..:

Jeśli przyjrzymy się kulturze wypowiedzi w naszym otoczeniu, dojdziemy do wniosku, że znacznie się ona obniżyła. Mówimy szybko, nie zastanawiając się nad treścią, nasz zasób słów jest ubogi, a często zdarza się nam słowna agresja. Klasa IIIa postanowiła przypomnieć wszystkim, czym jest kultura wypowiedzi. Uczniowie w ramach klasowego konkursu
„ Kulturalna łąka klasy IIIa” wykonali prace zawierające sentencje o języku, które pokazują wartość kulturalnego wypowiadania się. Prace zostały wykonane z dużą starannością i choć najważniejszy był odpowiedni dobór sentencji, to wszystkie z nich mają piękną oprawę plastyczną. Najlepsze z nich zostały wyeksponowane na gazetce ściennej przed salą numer 95 na trzecim piętrze, a ich autorzy zostali nagodzeni ocenami celującymi. Oto lista nagrodzonych uczniów: Karolina Bednarska, Joasia Ciszak, Karolina Dudycz, Ada Gałązka, Martyna Grodzka, Klaudia Iwańska, Kasia Mycyk, Pola Prycik, Ewa Walczak, Bartek Zaremba. Gratuluje dla nagrodzonych uczniów! Zadanie konkursowe przygotowała p. Aleksandra Dzierza.
Prace obejrzeć można w galerii zdjęć.

:..
Newsy
Orszak Trzech Króli 2017 TomaszP dnia 10.01.2017 14:24:11
..:

6 stycznia 2017 roku odbył się Orszak Trzech Króli w którym uczestniczyliśmy. Choć było bardzo zimno i wietrznie nie stanowiło to przeszkody aby oddać Bogu pokłon. Nasi Gimnazjaliści wcielili się w rolę Marii i Józefa oraz pasterzy, przeszliśmy ul. Kościelną, Kościuszki i Sportową, a pochód zakończyliśmy  w Samorządowym Ośrodku Kultury. Po drodze mogliśmy obejrzeć sceny nawiązujące do tematyki Święta Objawienia Pańskiego, a następnie Jasełka w wykonaniu naszych młodszych kolegów i koleżanek ze Szkoły Podstawowej. Na koniec poczęstowano nas barszczem i bigosem:))

Małgorzata Janukowicz

Zobacz zdjęcia!

:..
Newsy
..:

Koło TPD przy Publicznym Gimnazjum im. Orła Białego w Miękini zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku. Wykonując niewiele dodatkowych czynności, możecie Państwo zrobić naprawdę coś wspaniałego.

Wypełniając zeznanie podatkowe za rok 2016 w rubryce pierwszej: „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP” w rubryce 131 Numer KRS wpisujemy 0000502983, w rubryce „Informacje uzupełniające” w pozycji 133 „Cel szczegółowy 1%” należy wpisać:

Koło TPD przy Publicznym Gimnazjum im. Orła Białego w Miękini

W pozycji 134 należy wyrazić zgodę, natomiast podanie informacji w pozycji 135 nie jest obowiązkowe.

W ten prosty sposób możecie Państwo przyczynić się do poprawy jakości życia naszych najbardziej potrzebujących, najuboższych uczniów. Każda złotówka od Państwa będzie przeznaczona na zakup najbardziej potrzebnych rzeczy (artykuły do szkoły, obiady, wyjazdy i wycieczki z klasą).

Za ofiarowaną pomoc, z góry, serdecznie dziękujemy – członkowie TPD

:..
Newsy
Ostatni dzień przed Świętami Bożego Narodzenia TomaszP dnia 23.12.2016 11:52:47
..:

22 grudnia po raz ostatni, przed świąteczną przerwą spędzaliśmy ten dzień w szkole w sposób wyjątkowy. Od rana wszyscy przygotowywali się do klasowych Wigilii. Jak zwykle nasi drodzy Rodzice nie zawiedli i stoły uginały się pod obfitością różnych świątecznych potraw.

Na trzeciej lekcji dla podstawówki, a na czwartej dla gimnazjum zostały wystawione Jasełka, które jak co roku przygotowywała i wystawiła wraz ze „swoimi” aktorami, pani Małgorzata Janukowicz – katechetka. Uczniowie wspaniale odgrywali swoje role, było momentami bardzo dowcipnie, ale nastrój świątecznej radości nie przysłonił przesłania rozdzielania i przekazywania sobie nawzajem życzliwości, przyjaźni i miłości. Od czwartej lekcji na trzecim piętrze szkoły podstawowej rozpoczęło się szalone kolędowanie, które poprzedziło przypomnienie zwyczajów i tradycji Świąt Narodzenia Pańskiego. Częścią religijno – historyczną zajęła się pani Marzenka Śnieżek – katechetka i historyk, a część muzyczną reżyserowała i bez batuty dyrygowała uczniami, podczas śpiewania, pani Katarzyna Sobańska – muzyk. Z kolei w gimnazjum każda klasa występowała na hali z jedną przygotowaną przez siebie kolędą. Mieliśmy okazję wysłuchać wykonania dziewięciu znanych, polskich kolęd, do których klasy przygotowały się w różny, czasem bardzo oryginalny sposób, a klasa IIb (gimnazjum) zaaranżowała prawdziwą scenę stajenki betjemskiej.

Ten dzień, jak co roku był wyjątkowy, bo przecież te święta, które niedługo rozpoczniemy w naszych domach uroczystą Wigilią, są naprawdę wyjątkowe!

Radosnych, cudownych Świąt! Niech przy żywicznym zapachu choinki, upłyną piękne chwile, ze wspólnie śpiewanymi kolędami, w kochającym, pełnym miłości gronie…IG

Zobacz zdjęcia!!!

 

:..
Newsy
..:

„Nie boję się i wiem, że szczęścia nie trzeba szukać. Trzeba sobie je tylko uświadomić.”

Tak na spotkaniu z młodzieżą naszego gimnazjum mówił o swojej przemianie Lech Dyblik – znany aktor teatralny i filmowy (seriale „Świat według Kiepskich”, „Pierwsza miłość”, filmy: „Cwał”, „Kiler”,”Psy2” i wiele innych), pieśniarz.

Aktor dał nam wszystkim poruszające świadectwo  swojego trudnego  wychodzenia z nałogu,  ponad 20 lat prostowania ścieżek swojego życia. Artysta mówił  o rodzinie, którą prawie stracił i dopiero po latach odkrył, że ma ciekawą,  mądrą żonę  i  wspaniałe dzieci. Bardzo poruszające było wspominanie przez aktora historii jego własnego ojca – alkoholika, którego tak bardzo nie chciał naśladować, a dokładnie, w pewnym momencie, powielił sam jego los.

 „ Najbardziej boję się sukcesów, bo z trudnościami zawsze sobie radziłem” – te i inne wypowiedzi na temat marności życia, poruszania się w polskim show biznesie, specyfice życia i pracy, nie tylko artystów, dały uczestnikom spotkania  wiele do myślenia. Jednocześnie aktor zachęcał naszych uczniów  do wiary we własne marzenia, dążenia z uporem do celu, realizacji swoich dobrych pragnień, pracy nad sobą, nauki, w tym w szczególności, do  nauki języków obcych. Nasz gość przekonywał, że  każdy tak on – niegdyś chłopak z małego Złocieńca, może zostać znanym aktorem, pisarzem, sportowcem, lekarzem, czy dziennikarzem.

Dodatkowo aktor w czasie swojego wystąpienia uraczył nas piękną rosyjską balladą. Za spotkanie serdecznie, z całego serca Panu dziękujemy!!!!!!!

Za możliwość wysłuchania skłaniającego do refleksji świadectwa, dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Miękini.

I.Godorowska

Zobacz zdjęcia!!!

 

:..
..:

Dnia 20.12.2016r w naszej szkole mieliśmy okazję gościć Pana Andrzeja Grabowskiego.

Pan Andrzej jest podróżnikiem, pasjonatem życia i przygód. Niektórzy z nas mieli już przyjemność uczestniczyć w spotkaniu dotyczącym Afryki.

        Tym razem również się nie zawiedliśmy, ponieważ tematyka spotkania dotyczyła  Japonii. Pan Andrzej na początku krótko nam opowiedział o tym kraju pełnym kontrastów i sprzeczności. W tym fascynującym kraju tradycja miesza się nowoczesnością. Pan Andrzej zaprezentował nam tradycyjne japońskie stroje, opowiedział o codziennym życiu Japończyków. Następnie przeszliśmy do oglądania zdjęć. Każde zdjęcie miało swoją historię, a my dzięki ciekawej narracji powoli ją poznawaliśmy. Zaczęliśmy od przylotu do Japonii, pierwszych  wrażeń i ogólnego poznania kraju, kultury. Do niektórych zdjęć pan Andrzej pokazywał nam pamiątki ze swojej podróży. Najciekawszym tematem dla nas była japońska szkoła, w końcu tyle narzekamy na naszą. Okazało się, że nasza szkoła przy japońskiej jest naprawdę cudowna. Japończycy uczą się 10-12 godzin dziennie, na końcu i początku każdej lekcji jest sprawdzian, a wakacje trwają tyko tydzień! Niemożliwe? A jednak! Potem po kolei przechodziliśmy do innych tematów: pokoje w hotelach, kultura japońska, itp. Pod koniec spotkania pan Andrzej krótko opowiedział nam o japońskim piśmie.

          Dzięki p. Andrzejowi Grabowskiemu poznaliśmy Japonię lepiej.  Dziękujemy również za zaszczepienie w nas chęci odkrywania i podróżowania. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania.

                                                                                                                                        Patrycja Prycik kl.IB

:..
Newsy
Edukacja teatralna w naszej szkole TomaszP dnia 21.12.2016 10:43:13
..:

„Teatr jest aktywną refleksją nad samym sobą”.  Myśl zawarta w przytoczonym cytacie przyświeca uczniom, którzy wyjeżdżają do teatru i oglądają przedstawienia. W tym roku szkolnym nasi uczniowie obejrzeli dwa spektakle teatralne przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza.

 2 listopada uczniowie obejrzeli inscenizację teatralną II części „Dziadów” Adama Mickiewicza. Spektakl oparty był w dużej mierze na scenach plastyczno-muzycznych i mocno przemówił do młodych widzów. Uczniowie mogli zastanowić się nad swoim życiem, rozmyślając o błędach, które za życia popełniły przychodzące na obrzęd dziadów  dusze.

5 grudnia nasi uczniowie obejrzeli spektakl oparty na książce Aleksandra Kamińskiego „Kamienie na szaniec”.  Dzieje młodych bohaterów posłużyły im do rozmyślania o tym, czym jest patriotyzm, przyjaźń, lojalność, męstwo, hart ducha.

Wyjazdy do teatru cieszą się dużą popularnością wśród uczniów, w każdym wyjeździe bierze udział 50 osób. Wycieczki do teatru organizuje p. Aleksandra Dzierza.

Następny wyjazd na musical „Mały Książę” odbędzie się 25 stycznia.                         Natomiast 26 maja  uczniowie obejrzą  spektakl „My, dzieci z dworca ZOO”, przygotowany przez Teatr Profilaktyczny „Alert”. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w wyjazdach!

:..
Konkurs recytatorski TomaszP dnia 21.12.2016 08:01:52
..:

15 grudnia odbył się Dolnośląski Konkurs Recytatorski – etap szkolny

Jak co roku, w naszym gimnazjum,  odbyły się szkolne eliminacje recytatorskiego konkursu, będącego  przybliżeniem młodzieży poezji, swoistą zachętą do czytania poetyckich tekstów oraz wspieraniem talentów.

W konkursie wzięło udział 13 uczniów, którzy przed jury w składzie: pani Magdalena Wlaźlak – Szał (dyrektor Zespołu Szkół), pani Agnieszka Błachut (dyrektor Gimnazjum), pani Aleksandra Dzierza (polonistka) i pani Iwona Godorowska (psycholog), prezentowało swoje umiejętności w dwóch kategoriach: poezja recytowana i śpiewana. Uczestnicy wykonywali jeden utwór oceniany przede wszystkim za interpretację i tzw. ogólne wrażenie artystyczne.

Decyzją jury, do następnego, gminnego etapu, który odbędzie się w Samorządowym Ośrodku Kultury 23 stycznia 2017 roku, zakwalifikowali się następujący uczniowie: w kategorii poezja recytowana pierwsze miejsce przypadło w udziale Wiktorii Bisiorek, która swoim wykonaniem ballady Adama Mickiewicza „Lilie” zachwyciła jurorów. Drugie miejsce, za utwór Antoniego  Słonimskiego „Żal” otrzymała Wiktoria Mazur. Dwa  równorzędne trzecie miejsca,  jury przyznało Adrianowi Kozerze  za fragment „ Pana Tadeusza” Adama  Mickiewicza i Julii Zimorskiej,  za wiersz „Alarm” Antoniego Słonimskiego. Wyróżniona została również Daria Horbaczewska za interpretację utworu Haliny Poświatowskiej „Julia”.

W kategorii poezja śpiewana jury przyznało dwa równorzędne pierwsze miejsca:  Łucji Łach za utwór „Koncert jesienny” i Ludmile Jędraś za muzyczną wersję utworu „Kamyk” Zbigniewa Herberta.

Wszyscy utytułowani laureaci będą reprezentować nasze gimnazjum na kolejnym etapie konkursu. Życzymy im powodzenia i dojścia do dolnośląskiego finału !!!!

 Konkurs, jak co roku, przygotowały panie: Iwona Godorowska i Aleksandra Dzierza.

 Zobacz zdjęcia!!!

:..
Newsy
Konkurs czytelniczy TomaszP dnia 20.12.2016 11:07:02
..:

15 grudnia 2016 roku odbył się w szkolnej bibliotece Szkolny Konkurs Czytelniczy. Wzięli  w nim udział uczniowie klas III. 3-osobowe drużyny rozwiązywały test zawierający pytania do tekstów literackich. Uczniowie musieli się wykazać wiedzą z analizy utworów lirycznych, epickich i dramatycznych.

Oto skład klasowych drużyn:

Klasa IIIa – Ada Gałązka, Martyna Grodzka, Pola Prycik.

Klasa IIIb – Klaudia Żebrowska, Karolina Łatanik, Daria Horbaczewska.

Klasa IIIc – Magda Jastrzębska, Ala Kisielewicz, Klaudia Ciupik.

Najlepsza okazała się drużyna klasy IIIa. Dziewczęta zdobyły 28 punktów na 30.   Pozostałe drużyny zdobyły po 27 punktów i znalazły się na II miejscu.                                   

 Konkurs przygotowała  p. Aleksandra Dzierza.

Zobacz zdjęcia!!!

:..
Newsy
Kiermasz Bożonarodzeniowy TomaszP dnia 16.12.2016 13:01:04
..:

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci działające przy Publicznym Gimnazjum w Miękini po raz drugi wzięło udział w Kiermaszu Bożonarodzeniowym, który odbył się 11 grudnia 2016 roku. Z tej okazji  uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali ozdoby świąteczne tj.: stroiki, choinki, ciasteczka, ciasta, aniołki, wieńce, bombki, kartki. Nasi wolontariusze zachęcali do odwiedzin naszego stoiska wszystkich, którzy przybyli na halę, służyli pomocą w szatni, podawali napoje oraz zachęcali do wzięcia udziału w „Maratonie Pisania Listów”.
Przedświąteczny czas jest szczególny - człowiek zauważa potrzebującego, otwiera swoje serce dla drugiej osoby, dzieli się z innymi tym, co ma.
Za tę otwartość i wrażliwość SERDECZNIE WSZYSTKIM DZIĘKUJEMY:) 
W pierwszej kolejności Pani Agnieszce Błachut, przewodniczącej Koła TPD oraz koordynatorowi naszego „stanowiska”, Pani Dyrektor Magdalenie Wlaźlak-Szał za zaangażowanie, nauczycielom, którzy wykonali ozdoby: Ani Osieckiej, Kasi Strąk,  Gosi Kowalskiej, Dorotce Pańczyszyn, Kasi Kulig, Violetcie Kicie, Oli Dzierzy, Kasi Kusznir, Gosi Janukowicz.
Nasze podziękowania kierujemy również w stronę RODZICÓW, którzy z tak wielkim odzewem odpowiedzieli na nasze prośby - ciasta były przepyszne oraz naszym kochanym WOLONTARIUSZOM : Poli Prycik, Karolinie Michalskiej, Kaolinie Dudycz, Marcie Śmiechowskiej, Marice Petruś, Oliwii Wołowskiej, Maćkowi Pachucy, Michałowi Strzeleckiemu, Wiktorowi Danik, Wiktorii Mazur, Nicoli Misiak, Ali Kisielewicz, Natalce Lipińskiej, Wiktorowi, Magdzie Jastrzębskiej,Sandrze Pietrzak, Julce Olbińskiej.

Katarzyna Kusznir 
Małgorzata Janukowicz

:..
Newsy
Maraton Pisania Listów- Napisz list. Zmień życie TomaszP dnia 15.12.2016 13:42:31
..:

Po raz pierwszy w Publicznym Gimnazjum im. Orła Białego w Miękini odbył się Maraton Pisania Listów pod hasłem „Napisz list. Zmień życie !”  Akcja ta obywa się co roku w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka przypadającego na 10 grudnia. Nasza szkoła przyłączyła się do ponad 700 miejsc w całej Polsce, w których pisane były listy do władz w obronie konkretnych osób, których prawa zostały złamane. Od 5 grudnia taki apel mógł napisać każdy gimnazjalista na lekcjach języka polskiego, języka angielskiego i godzinie wychowawczej. W niedzielę 11 grudnia podczas  Kiermaszu Bożonarodzeniowego Szkolny Wolontariat zaprosił do udziału w Maratonie mieszkańców  gminy Miękinia, aby wyrazili swój indywidualny sprzeciw wobec łamania praw człowieka. Uczestnicy i uczestniczki tegorocznej akcji napisali ręcznie 258 listów w obronie Annie Alfred z Malawi oraz Zeynab Jalalian z Iranu. Jesteśmy przekonani, ze listy będą ogromnym wsparciem dla bohaterów i ich bliskich - dadzą im siłę i nadzieję w walce o swoje prawa. Dzięki naszemu zaangażowaniu, możemy mieć wpływ na otaczający nas świat.

Wszystkim uczestnikom i wolontariuszom serdecznie dziękujemy!

Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Miękini, Magdaleny Wlaźlak-Szał za zainicjowanie akcji, Pani Wicedyrektor Publicznego Gimnazjum w Miękini Agnieszki Błachut, nauczycielek języka polskiego, Pani Aleksandry Dzierzy i Pani Małgorzaty Kulig oraz nauczyciela języka angielskiego, Pana Tomasza Pawlickiego za pomoc w przeprowadzeniu Maratonu.

Katarzyna Kusznir i Małgorzata Janukowicz

                                                                                     Koordynatorki Maratonu

Zobacz zdjęcia!

:..
Newsy
KONKURS MATEMATYCZNY KOMA TomaszP dnia 14.12.2016 10:42:06
..:

Już tradycyjnie - 22 listopada  odbył się w naszej szkole pierwszy etap  XII edycji zewnętrznego konkursu matematycznego , organizowanego przez Instytut Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego „KOMA”.

Konkurs ma niespotykaną formę. Nie korzysta z wcześniejszej wiedzy, dzięki czemu jest adresowany nie tylko do najlepszych matematyków, ale do wszystkich uczniów o dużym potencjale intelektualnym. Ważna jest w nim umiejętność słuchania i przetwarzania informacji. Dużą trudność stanowi (zwłaszcza dla młodszych uczniów) sensowne robienie notatek i posługiwanie się nimi. Wykłady finałowe często dotyczą tego samego zagadnienia dla wszystkich poziomów edukacyjnych, co czyni niezwykle ciekawą analizę publikowanych w Internecie wyników. W obu etapach uczniowie wysłuchują ok. godzinnego wykładu z matematyki, a potem przez 60 minut rozwiązują zadania dotyczące tego samego tematu. Mogą korzystać ze zrobionych podczas wykładu notatek. W finałach temat nie jest związany z programem matematyki szkolnej.

Temat tegorocznego wykładu eliminacyjnego to : RIVER CROSSING – ZADANIA PRZEWOZOWE.

 Wykład na ten temat dla naszych uczniów(15osób) po wcześniejszych symulacjach na  spotkaniach nauczycieli  na Uniwersytecie Wrocławskim  przeprowadziły  nauczycielki  matematyki :  p. E. Uziałko i p. K. Strąk. Po zapoznaniu się z tematem, następnego dnia uczniowie przystąpili do rozwiązywania zadań. Do finału zakwalifikowały się trzy uczennice Magdalena Magryś z klasy 1a, Hanna Petryk z klasy 3b, Karolina Bednarska z klasy 3a.

W eliminacjach wojewódzkich  wzięło udział 1200 uczniów , a do finału zakwalifikowało się 150.

Finał odbył się 10 grudnia we Wrocławiu w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Tematem tego etapu była „HYDROLOGIA” Wykład na ten temat wygłosiła dla uczniów p. Dominika Markiewicz ( studentka V roku Matematyki). Nasze uczennice uzyskały bardzo dobre wyniki ; M. Maryś 51punktów na możliwych 61, Hanna Petryk i Karolina Bednarska 45punktów na możliwych 61. Gratulacje!!!.

 Zobacz zdjęcia!!

 

:..