ContactSite MapHomeNewsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z OFICJALNA STRONA GIMNAZJUM W MIĘKINI musisz się zarejestrować.
Mobilna Wersja Beta 1.0
Wpisz w telefonie :
http://www.wap.gim-miekinia.com
Reklama
Wrocław

Stadionwroclaw

TuWrocław

Mpk Wrocław

Zoo Wrocław

BIP

Skrzynka Podawcza

Sportowa Polska

Interaktywana Mapa

PL2011

Statystyki reklamowe
Kontakt
Zespół Szkół w Miękini

ul. Szkolna 2
55-330 Miękinia
Tel. 71-736-00-71
Email : Napisz do nas
BIP Miękinia

Kalendarz
grudzień 2017
P W Ś C P S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Komunikacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Mapa
Kiermasz Bożonarodzeniowy Basia dnia 15.12.2017 05:51:16
..:

W ostatnią sobotę w naszej szkole na hali odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy rozpoczynając niezwykły, świąteczny czas. Były występy słodkich przedszkolaków, rezolutnych trzecioklasistów z Jasełkami, grupy teatralnej Promyk z Brzezinki Średzkiej oraz roztańczonych tancerek z zespołu Feniks. Każdy znalazł coś dla siebie. Uwieńczeniem wieczoru był występ zespołu Senior, który zaprosił wszystkich do wspólnego kolędowania. Oprócz uczty duchowej było coś dla ciała - stoiska z rękodziełami naszych okolicznych twórców. Mogliśmy na nich znaleźć ozdoby świąteczne od bombek, wieńców, pierników, szopek po kartki, świeczniki, aniołki i oczywiście ciasta:) Nasze gimnazjum tradycyjnie miało stoisko Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Ozdoby przygotowali nasi kochani uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz przyjaciele. Ciasta zostały upieczone przez naszych utalentowanych uczniów oraz rodziców. Jak zawsze wszyscy stanęli na wysokości zadania i mogliśmy podziwiać prawdziwe arcydzieła:) Bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

Nasi Wolontariusze dbali o porządek podczas kiermaszu oraz obsługiwali nasze stoisko - za co z głębi serca składamy podziękowania.

W czasie kiermaszu odbył się również Maraton Pisania Listów pod hasłem „Napisz list. Zmień życie” w którym chętnie brali udział nasi absolwenci oraz rodzice. Robiąc tak niewiele możemy mieć wpływ na życie i szczęście drugiego człowieka - warto? Oczywiście!

Małgorzata Janukowicz

:..
Mikołajkowy Turniej Pływacki Basia dnia 15.12.2017 05:43:58
..:

Dnia 07 grudnia 2017 roku na basenie w Środzie Śl. odbył się Mikołajkowy Turniej Pływacki. W zawodach brało udział wielu uczniów szkół z powiatu średzkiego. Z naszej szkoły startowała uczennica klasy VIIa- Iga Lisiecka.

Z przyjemnością informujemy, że w konkurencji 50m stylem klasycznym Iga zdobyła srebrny medal, a na 50m stylem dowolnym była ósma na 24 zawodniczki ale w tym wyścigu poprawiła swój rekord życiowy o 9 sekund. Jest to bardzo dobry wynik, który rokuje na przyszłość dalszymi sukcesami dziewczynki. Życzymy jej tego z całego serca, gratulujemy bardzo dobrego startu a Rodzicom dziękujemy za trud i pracę włożone w rozwój Igi.

IGA! TAK TRZYMAJ!

Małgorzata Reduch

:..
..:

1 i 2 grudnia kolejny raz odbyła się w naszej miejscowości zbiórka żywności dla potrzebujących rodzin. Uczniowie naszej szkoły i nauczyciele w markecie „DINO” zbierali do specjalnie wystawionego kosza produkty spożywcze. Akcja cieszyła się popularnością, a klienci sklepu okazali się hojni w swojej dobroci. Udało się zebrać prawie 700 kilogramów żywności, która została przewieziona do szkoły i zabezpieczona w specjalnym składzie. Potrzebujące pomocy rodziny będą mogły ją odbierać w czwartek i piątek (7 i 8 grudnia) po godzinie 14.30.

            Akcja zbierania żywności została przygotowana i przeprowadzona przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci działające przy Szkole Podstawowej w Miękini.

            Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, którzy podzielili się z innymi zakupionymi przez siebie produktami. Klienci sklepu „DINO” wykazali się wielkim sercem, za co bardzo dziękują organizatorzy zbiórki. Dziękujemy pracownikom sklepu „DINO” w naszej miejscowości za wszelką udzieloną pomoc, życzliwość i uśmiech. Podziękowania składamy wolontariuszom i nauczycielom, którzy przyjmowali dary, a potem je policzyli i zabezpieczyli.

            „Człowiek jest szczęśliwy proporcjonalnie do tego, co daje.” Organizatorzy akcji życzą wszystkim ofiarodawcom radosnych i szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia. Na pewno będą one radośniejsze o tę „miarkę pomocy”, którą ofiarowaliście Państwo drugiemu człowiekowi.

:..
..:

24 listopada, już po raz piąty, w Samorządowym Ośrodku Kultury, w ramach Powiatowego Konkursu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej, uczniowie siedmiu szkół z terenu powiatu średzkiego, rywalizowali śpiewając  piękne i wzruszające pieśni i piosenki.

 Młodzi wykonawcy z Udanina, Malczyc, Rakoszyc, Środy Śląskiej, Lutyni, Pisarzowic i Miękini byli oceniani w dwóch kategoriach: klasy młodsze (czwarte, piąte, szóste) i klasy starsze (siódme oraz drugie i trzecie  gimnazjum)

Jury składające się z przedstawicieli wszystkich szkół, bez możliwości głosowania na swoich uczniów, a więc wydając jak najbardziej obiektywny wynik, przyznało następujące miejsca:

W kategorii „klasy młodsze” pierwsze miejsce wyśpiewała sobie uczennica szkoły w Udaninie  Eliza Łabędzka  piosenką „ Taki kraj” , drugie miejsce jury przyznało  Marcelowi Stolarskiemu i Adamowi Robertowi, którzy wykonali „Pałacyk Michla” (Udanin), trzecie miejsce przypadło w udziale ponad dwudziestoosobowemu zespołowi MUSIC BAND ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej, który zaśpiewał  piosenkę „Jak szło wojsko raz ulicą”. Wyróżnienie w konkursie otrzymało urocze trio z Pisarzowic:  Izabella Chudzikiewicz, Kacper Murat, Maja Grys.

W kategorii „klasy starsze” - pierwsze miejsce jury przyznało wspaniale zaśpiewanej  i aktorsko zinterpretowanej piosence „ Modlitwa dziewczyńska”, we wzruszającym wykonaniu  Łucji Łach z Gimnazjum w Miękini, drugie miejsce wyśpiewała piosenką „ Miasto 44” Julia Chichłowska z Gimnazjum w Rakoszycach , trzecie miejsce zdobył  Michał Więcek ze Szkoły Podstawowej w Lutyni za brawurowe wykonanie piosenki „ Serce w plecaku”. Wyróżnienie dostał kwartet z Gimnazjum w Malczycach: Zuzanna Dzieciątkowska, Dominika Makowska, Julia Hładun, Natalia Szerszunowicz.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Konkurs profesjonalnie prowadziła uczennica z Miękini Patrycja Prycik.

Dyplomy i statuetki wręczały panie: Małgorzata Dyrda- Sekretarz Urzędu Gminy Miękinia, Magdalena Wlaźlak – Szał – Dyrektor Zespołu Szkół w Miękini i Małgorzata Biszczak – Kunik – dyrektor ds. Szkoły Podstawowej w Miękini.

Konkurs przygotowały panie: I. Godorowska, K. Sobańska,M. Kosobudzka, M. Bouazzi z Zespołu Szkół w Miękini we współpracy z Samorządowym Ośrodkiem Kultury w Miękini.

Zobacz zdjęcia :)

Przeczytaj co o NAS pisze Express Miejski :)

Link 1, Link 2, Link 3

:..
..:

Już po raz drugi w naszej szkole odbędzie się Maraton Pisania Listów pod hasłem „Napisz list. Zmień życie !”  Akcja ta obywa się co roku w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka przypadającego na 10 grudnia i mobilizuje ludzi na całym świecie do solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka. Nasza szkoła przyłączyła się do 644 miejsc w całej Polsce.

W tym roku wezwiemy władze Madagaskaru do natychmiastowego unieważnienia wyroku Clovisa Razafimalala, który został  skazany na podstawie fałszywych zarzutów i w każdej chwili może trafić do więzienia za ochronę zagrożonego lasu deszczowego na Madagaskarze. Drzewa różane są cenne, a zagraża im skorumpowana sieć przemytników, którzy je sprzedają. Nielegalny handel osiągnął wartość miliarda dolarów. Odwaga Clovisa i działania w celu ochrony rzadkich drzew o rubinowym kolorze sprowadziły na niego niechcianą uwagę.

Od 4 grudnia taki apel będzie mógł napisać każdy gimnazjalista i uczeń klasy 7 na lekcjach języka polskiego, języka angielskiego i godzinie wychowawczej. W niedzielę 9 grudnia podczas  Kiermaszu Bożonarodzeniowego Szkolny Wolontariat zaprosi do udziału w Maratonie mieszkańców  gminy Miękinia, aby wyrazili swój indywidualny sprzeciw wobec łamania praw człowieka. Jesteśmy przekonani, ze listy będą ogromnym wsparciem dla bohaterów i ich bliskich - dadzą im siłę i nadzieję w walce o swoje prawa. Dzięki naszemu zaangażowaniu, możemy mieć wpływ na otaczający nas świat.

Przyłączcie się do akcji! Napiszcie list i zmieńcie życie! 

 

Koordynatorki akcji

Katarzyna Kusznir

Małgorzata Janukowicz

:..
Dzień Godności Dzień Życzliwości Basia dnia 04.12.2017 10:47:39
..:

21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości. Uznaliśmy, ze  to dobry moment, aby w naszej szkole obchody tego święta połączyć  z Międzynarodowym Dniem Godności. Z tej okazji uczniowie z klasy 3B przygotowali apel poświęcony propagowaniu uniwersalnego prawa każdego człowieka do godnego życia i przypomnieli  wszystkim, że warto jest zatrzymać się na chwilę i uczynić drobny gest życzliwości w stronę drugiego poprzez ciepły uśmiech, uprzejmość, miłe słowo, okazanie empatii, czy przyjazne nastawienie. Wspólnie z młodzieżą postanowiliśmy znaleźć się wśród życzliwych i przygotować w tym dniu wiele atrakcji. Każda klasa zaprezentowała plakat przedstawiający  kulturalne, życzliwe i serdeczne zachowania. Kolorowe prace uczniów wyeksponowane zostały w holu szkoły. Zaproponowaliśmy również przesyłanie sobie życzliwych życzeń, podziękowań, wyrazów sympatii za pomocą „Skrzynki Życzliwości”, które zostaną przekazane adresatom przez szkolnych wolontariuszy. W klasach przeprowadzono plebiscyt na najbardziej życzliwą koleżankę, kolegę, nauczyciela i pracownika szkoły. Każdy z nich otrzymał odznakę Życzliwka i z przyjemnością skosztował specjalnie przygotowanego eliksiru życzliwości. 

Na zakończenie każdy uczeń otrzymał małą słodką niespodziankę z miłym cytatem. Dzień minął w przyjemnej atmosferze, pełnej uśmiechu, radości i życzliwości.

 

Monika Bouazzi

Katarzyna Kusznir

Małgorzata Janukowicz

:..
Zebrania z Rodzicami Basia dnia 15.11.2017 13:00:32
..:

21.11.2017 WTOREK

ZEBRANIE Z RODZICAMI - godz. 1700

KONSULTACJE – GODZ. 1720

 

Wychowawcy

2a - Dorota Kępczyńsk- Pańczyszyn          sala 94

2b - Aleksandra Dzierza           sala 100

2c - Małgorzata Kowalska         sala 88

3a - Mariusz Strzałkowski         sala 97

3b – Katarzyna Kusznir            sala 75

3c - Anita Trojan          sala 77

B. Wolny - 93, K. Strąk – 1, I. Mościcka - 83, S. Szmigulan – 73, M. Grochowska – 95, V. Kita - 72

M. Bouazzi, I. Godorowska – pokój pedagoga

R. Grudzińska, M. Kulig , M. Grochowska, A. Ruczakowska, A. Osiecka, Ł. Unifantowicz, A. Błachut, Z. Kita, M. Reduch – pokój nauczycielski

Ł. Brożyna, B. Szczerba, A. Chytła – pokój nauczycielski SP


Serdecznie zapraszamy rodziców i opiekunów
– Grono Pedagogiczne

:..
Biało - Czerwone Serce w Dzień Niepodległości Basia dnia 12.11.2017 22:03:10
..:

  

Narodowe Święto Niepodległości celebrujemy w naszej gminie wyjątkowo uroczyście. Najpierw jest Msza Św. W kościele N.M.P. w Miękini, potem pochód z płonącymi pochodniami do pomnika „W hołdzie walczącym o niepodległość Polski”. Składanie wieńców i zapalanie zniczy na cześć naszych bohaterów oraz salwa honorowa w wykonaniu X Wrocławskiego Pułku Dowodzenia. Jesteśmy dumni, że co roku mamy szansę uczestniczyć w tych podniosłych wydarzeniach, cieszymy się, że poziom przygotowania tej uroczystości nie odbiega od tych, które możemy oglądać w telewizji.

Jednak naszym największym przeżyciem, powodem do dumy i wzruszenia, jest przedstawienie patriotyczne, które co roku na tę doniosłą okazję przygotowujemy. W tym roku miało ono tytuł: „Mam biało- czerwone serce”. Miło nam było, po występach, usłyszeć, że patriotyzm, który zaprezentowaliśmy na scenie powinien być pokazany żołnierzom, a tak podsumował nasze przedstawienie pułkownik Dariusz Denejka. Pani Magdalena Wlaźlak – Szał – dyrektor Zespołu Szkół, ze wzruszeniem powiedziała: uwierzyłam Artystom, że ich serca są biało – czerwone.

Oprócz naszych uczniów, którzy z zaangażowaniem pracowali przy tym przedsięwzięciu, a których występy można jeszcze raz zobaczyć - oglądając zdjęcia, przestawienie przygotowały panie: Iwona Godorowska, Monika Kosobudzka, Katarzyna Sobańska, Violetta Kita (wspaniała dekoracja - gratulacje!) oraz pan Artur Chytła.

I. Godorowska

Zobacz zdjęcia:)

Informacje dotyczące obchodów Święta Niepodległości znajdziecie również na stronie

Gazety Roland

oraz

Express -Miejski.pl

:..
"Akcja znicz" na grobach najbliższych. Basia dnia 12.11.2017 11:05:35
..:

Uczniowie naszego Gimnazjum przez ostatnie 3 tygodnie zbierali znicze, które zostały zapalone 1 listopada –w dniu Wszystkich Świętych,  na cmentarzach całej gminy.

Część  zebranych zniczy przekazaliśmy na społeczną akcję "Mogiłę Pradziada ocal od zapomnienia" –  pod patronatem Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu i Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Dzięki hojności uczniów i rodziców znicze te zostały zapalone na grobach, na Ukrainie.

Wszystkim dziękujemy za udział w akcji.

 Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem M. Strzałkowskim i A. Osiecką

:..
Halloween - konkurs Basia dnia 04.11.2017 15:38:20
..:

30 i 31 października w holu gimnazjum można było obejrzeć wystawę pt. Halloween. Na wystawie zaprezentowano prace konkursowe na temat jednego ze świąt, które obchodzone są w krajach anglojęzycznych. Każda z klas przygotowała plakat o historii i tradycji Halloween, oraz symbol tego święta – dynię. W tym roku dynie miały odzwierciedlać hasło – DYNIAKI-ZWIERZAKI, tak więc mieliśmy dynię-kota, dynię-rybę, oraz jesienną dynię z kaczką.  Dodatkowo, uczniowie wspólnie z wychowawcą rozwiązywali quiz na temat Halloween – jego korzeni oraz znaczenia w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.  Zarówno plakaty, dynie, jak i quiz były oceniane, a suma zdobytych punktów będzie zaliczona do rozgrywek Ligi Klas.

Oto wyniki konkursu:

w kategorii plakat:

I miejsce  2a – 3pkt.

II miejsce 2c i 3b – 2pkt

III miejsce 2b i 3a – 1pkt.

w kategorii dynia:

I miejsce 2c i 3a - 3pkt.

II miejsce 3c i 3b – 2pkt.

III miejsce 2a i 2b – 1pkt.

w kategorii quiz: 2A - 21pkt. 2B - 20pkt. 2C - 21pkt. 3A - 22pkt. 3B - 23pkt. 3C - 19pkt.

Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy wyników!

zespół nauczycieli języków obcych

Zobacz zdjęcia :)

:..
..:

Przedszkole oraz dzieci klas I – III przyjeżdżają normalnie do szkoły (rozpoczynają zajęcia o 8:00) i odjeżdżają ok. 12:25  (autobusy odwożą uczniów I – III i jedocześnie zabierają uczniów starszych).

Uczniowie klas IV – VII i gimnazjaliści przyjeżdżają ok. 13:30. Powrót -  19:00.

Autobus nr 1:

12:30 Miękinia, 12:40 Kadłub, 12:55 Źródła, 13:00 Błonie

Autobus nr 2:

12:30 Miękinia, 12:34 Zabór Mały, 12:36 Zabór Wielki, 12:38 Lubiatów, 12:43 Głoska, 12:46 Głogi, 12:51 Gąsiorów, 13:01 – Warżyna

Autobus nr 3:

12:30 Miękinia, 12:33 Klęka, 12:35 Białków, 12:41 Księginice, 12:45 Lenartowice, 12:49 Prężyce, 12:52 Gosławice, 12:55 Brzezinka Stacja, 12:58 Pisarzowice, 13:03 Wilkszyn, 13:08 Miłoszyn, 13:15 Brzezina, 13:20 Brzezinka Cegielnia

Autobus nr 4:

12:30 Miękinia, 12:38 Mrozów I, 12:40 Mrozów II, 12:50 Krępice, 12:55 Kokorzyce, 13:00 Żurawiniec

Autobus nr 5:

12:30 Miekinia, 12:38 Mrozów, 12:45 Wojnowice, 12:50 Wilkostów, 12:55 Czerna, 13:03 Łąkoszyce

:..
Święto Szkoły 10 listopada 2017 Basia dnia 02.11.2017 12:31:07
..:

Blok poranny dla uczniów klas I-III

 1. 800 do 1225 - zajęcia według planu,
 2. 1210 - obiad (dla uczniów korzystających z obiadów),
 3. 1225 - odjazd uczniów,

Blok popołudniowy dla uczniów klas IV-VIISP oraz II-IIIG

 1. 1330 - przyjazd uczniów klas IV-VII i II, III G
 2. 1330 - obiad (dla uczniów korzystających z obiadów)
 3. Zajęcia (według planu):

                     1. lekcja 1350 – 1420

                     2. lekcja 1430 – 1500

                     3. lekcja 1510 – 1540

 4. 1600 - Msza w kościele NNMP w Miękini
 5. 1700 - przejście z pochodniami pod pomnik
 6. 1710 - uroczystości pod pomnikiem przy Szkole Podstawowej w Miękini
 7. 1800 - przedstawienie słowno-muzyczne w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Miękini
 8. 1900 - odjazd uczniów
:..