ContactSite MapHomeNewsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z OFICJALNA STRONA GIMNAZJUM W MIĘKINI musisz się zarejestrować.
Mobilna Wersja Beta 1.0
Wpisz w telefonie :
http://www.wap.gim-miekinia.com
Reklama
Wrocław

Stadionwroclaw

TuWrocław

Mpk Wrocław

Zoo Wrocław

BIP

Skrzynka Podawcza

Sportowa Polska

Interaktywana Mapa

PL2011

Statystyki reklamowe
Kontakt
Zespół Szkół w Miękini

ul. Szkolna 2
55-330 Miękinia
Tel. 71-736-00-71
Email : Napisz do nas
BIP Miękinia

Kalendarz
kwiecień 2017
P W Ś C P S N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Komunikacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Mapa
Newsy
SPOTKANIE Z AKTOREM ZBIGNIEWEM WALERYSIEM TomaszP dnia 27.04.2017 09:27:24
..:

26 kwietnia uczniowie klasy VI a Szkoły Podstawowej oraz klas gimnazjalnych wzięli udział w spotkaniu z aktorem teatralnym i filmowym, Zbigniewem Walerysiem. Gość zagrał i nadal gra w wielu filmach fabularnych, popularnych serialach telewizyjnych oraz na scenach różnych polskich teatrów. Jest również laureatem wielu nagród. Znany jest przede wszystkim z roli św. Pawła w superprodukcji Quo vadis?, Dionizego Wajsa w filmie Papusza czy Stefana w telewizyjnym serialu M jak Miłość. Podczas spotkania z uczniami, zatytułowanego „Mickiewicz w Wielkopolsce”, aktor przybliżył młodzieży postać naszego narodowego wieszcza, swoją opowieść przeplatając wspaniałą recytacją jego utworów. Następnie zaś opowiadał o swoim życiu prywatnym i zawodowym, pracy na planie filmowym, relacjach ze znanymi aktorami. Odpowiadał na pytania uczniów, a także zachęcał młodzież do pracy w zawodach artystycznych oraz własnej twórczości. Na koniec nie mogło zabraknąć selfie z zaproszonym gościem.

Monika Hojło

Galeria

:..
Newsy
..:

Przyjazdy autobusów dla klas III

EGZAMIN GIMNAZJALNY

w dniach 19,20,21 KWIETNIA 2017 r.

 

Autobus Nr 1

8.00 Kadłub, 8.10 Źródła , 8.15 Błonie,

 

Autobus Nr 2

7.55 Zabór Wlk, 7.58 Zabór Mały, 8.00 Lubiatów, 8.05 Głoska , 8.07 Głogi,      8.10 Gąsiorów, 8.15 Lenartowice, 8.20 Księginice, 8.25 Klęka

 

Autobus Nr 3

7.40 Wilkszyn, 7.43 Pisarzowice, 7.46 Brzezinka PKP,7.51 Brzezina,
7.55 Brzezinka 8.00 Gosławice, 8.05 Prężyce ,8.08 Czerna, 8.11 Wilkostów,
8.16 Białków

 

Autobus Nr 4

8.05 Krępice,8.10 Kokorzyce , 8.15 Żurawiniec, 8.20 Mrozów II

 

Autobus Nr 5

8.00 Łąkoszyce, 8.15 Wojnowice, 8.25 Mrozów I

 

:..
Newsy
Egzamin gimnazjalny 2017 TomaszP dnia 11.04.2017 07:40:34
..:

19 kwietnia uczniowie klas trzecich gimnazjum piszą test z zakresu przedmiotów humanistycznych. O godzinie 9.00 sprawdzą swoją wiedzę z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie, zaś o 11.00 z języka polskiego.

Egzamin z części matematyczno-przyrodniczej odbędzie się 20 kwietnia - o godz. 9.00 z przedmiotów przyrodniczych, a  o 11.00 z matematyki. Ostatniego dnia, czyli 21 kwietnia gimnazjaliści napiszą test z języka obcego nowożytnego. Podzielony będzie na dwie części; poziom podstawowy (godz. 9.00) i poziom rozszerzonym (godz. 11.00).

Uczeń musi mieć ze sobą: legitymację szkolną, przybory do pisania (pióro lub długopis z czarnym tuszem lub atramentem) i linijkę.

W dniach 19 - 21 kwietnia 2017 uczniowie klas I i II gimnazjum nie przychodzą do szkoły, zgodnie z ustalonymi przez Dyrektora dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno- wychowawczych.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

:..
Newsy
12 kwietnia - Zebrania i konsultacje TomaszP dnia 06.04.2017 13:07:08
..:

Publiczne Gimnazjum im Orła Białego w Miękini

Zebrania z rodzicami  12.04.2017 -  1700

Wychowawcy

1a – D. Pańczyszyn   sala 94

1b – A. Dzierza  95

1c – M. Kowalska  88

2a – M. Strzałkowski  97

2b – T. Pawlicki  85

2c – A. Trojan 77

3a – K. Kaczmarek 83

3b – A. Osiecka 73

3c – Z. Kita 72

KONSULTACJE  od godz. 1720

E. Uziałko – 93, K. Strąk -100, A. Ruczakowska – 75, A. Sielicka – 75,    

M. Bouazzi, I. Godorowska – pokój pedagoga

M. Janukowicz, K. Kusznir, M. Kulig, V. Kita, B. Szczerba, M. Grochowska – pokój nauczycielski

Serdecznie zapraszamy rodziców i opiekunów – Grono Pedagogiczne

:..
Newsy
..:

Destination Imagination to program edukacyjny, który od ponad 30 lat uczy dzieci i młodzież kreatywnego rozwiązywania problemów, krytycznego myślenia, tworzenia innowacji, pracy zespołowej i komunikacji, zarządzania czasem i zasobami, wytrwałości w pracy oraz innych umiejętności XXI wieku, które mają wykształcić przyszłe pokolenia liderów i zwiększyć ich wartość na ciągle zmieniającym się rynku pracy. Skuteczność programu sprawia, że uczestniczą w nim już 42 kraje świata, z 6 kontynentów, w tym 48 stanów Ameryki Północnej oraz kilka tysięcy uczniów z blisko 200 szkół z ponad 50 polskich miast w tym z naszej szkoły w Miękini.

Program DI realizowany jest w trakcie dodatkowych zajęć szkolnych, podczas których uczestnicy rozwiązują wybrane przez siebie Wyzwanie. Drużyny wybierają jedno z siedmiu wyzwań: techniczne, naukowe, konstrukcyjne, artystyczne, improwizacyjne, społeczne lub „Wschodzące Gwiazdy”, czyli wyzwanie dla przedszkolaków.

W dniach 16-19 marca, na terenie zabytkowego kompleksu Hali Stulecia, odbyła się XII Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności Destination Imagination połączona z International Invitational 2017. W olimpiadzie, oprócz drużyn DI z Polski, udział wzięły również drużyny z Albanii, Arabii Saudyjskiej, Chin, Turcji, USA i Węgier.

Po raz pierwszy, naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny: YOUKKI – Kasia Świder, Małgosia Kuriata, Martynka Rychter, Basia Dereń i Martynka Iwasieczko (VII miejsce) oraz WIMAŁUKI – Patrycja Prycik, Wiktoria Bisiorek, Łucja Łach, Milena Kocur i Mateusz Waszczuk (X miejsce). Trenerkami obydwu drużyn były p. Violetta Kita i p. Katarzyna Sobańska.
Youkki – od października dzielnie pracowały nad wyzwaniem artystycznym, w którym drużyna miała zbadać znaczenie, rolę i zastosowanie kolorów w świecie. Dziewczynki musiały zaprezentować historię o tym, jak zniknięcie kolorów zmieniłoby świat. Kasia wcieliła się w kolorowego bohatera, który był zaangażowany w zniknięcie kolorów.
Krzak malin, stworzony do prezentacji, zdobył uznanie jurorów, gdyż otrzymał nominację od Ekspertów do Wystawy Innowacji, jako rekwizytu nowatorskiego i niekonwencjonalnego. Natomiast Wimałuki z ogromnym zaangażowaniem pracowały nad wyzwaniem naukowym, w którym drużyna musiała stworzyć historię o tajnej misji. Musiała zbadać i zastosować metody kryptografii i steganografii, aby ujawnić sekretne wiadomości. Prezentację, stroje, scenografię, wszystkie gadżety - drużyny musiały stworzyć samodzielnie.

Podczas olimpiady przygotowano dla nas szereg atrakcji, w których drużyny wzięły udział. Przez godzinę mogli skakać w Jump Hall - wrocławskim parku trampolin. „Siła Wody”, to kolejne warsztaty, które pozwoliły dzieciom zrozumieć różne właściwości tego życiodajnego żywiołu. Edukatorzy Hydropolis wyjaśnili jak działa zjawisko adhezji i kohezji, a także napięcie powierzchniowe, siła wyporu oraz mieszanie się cieczy. Obydwie drużyny, mimo deszczu, wzięły również udział w pasjonującej grze terenowej na obszarze Hali Stulecia. Wszyscy mogli sprawdzić swoją kreatywność i umiejętność posługiwania się mapą. Drużyna Wimałuki sprawdziła się rewelacyjnie, bo zdobyła III miejsce. Gratulacje!

Niestety nie udało nam się stanąć na podium, ale jesteśmy bogatsi w doświadczenia i wiemy nad czym popracować, aby jeszcze lepiej przygotować się do olimpiady w przyszłym roku.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nas w przygotowaniach do olimpiady.
Dziękujemy Nadleśnictwu Miękinia za wsparcie finansowe, które pomogło nam w zakupieniu materiałów.

Drużyny i trenerki – Katarzyna Sobańska i Violetta Kita

 Galeria!!!

:..
Newsy
Wyższa Szkoła Oficerska u nas TomaszP dnia 03.04.2017 07:54:38
..:

28 marca, studenci Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych im. Gen. T. Kościuszki we Wrocławiu, na zaproszenie pani Małgorzaty Kowalskiej – nauczyciela WOS i geografii, prezentowali w naszym gimnazjum swoją uczelnię. Przyszli oficerowie swoją prezentację rozpoczęli od historycznego przeglądu Wojska Polskiego, które zmieniało swój charakter na przestrzeni wieków. Nasi goście pokazywali, w jaki sposób zmiana uzbrojenia wymuszała zmiany w taktyce prowadzenia wojny.

W ciekawej animacji, młodzi adepci uczelni dla przyszłych oficerów, skupili się na dumie polskiego wojska, najsłynniejszej jeździe świata – husarii, która była najbardziej zwycięską armią polską. Opowiadali, że gdy husaria w lśniących zbrojach, z łopoczącymi na wietrze proporcami, zawieszonymi na kopiach, z szumem przyczepionych do pleców skrzydeł, ruszała pod Wiedniem do decydującego ataku, walczący u ich boku niemieccy żołnierze, przystawali i w milczeniu podziwiali ruszających do szarży husarzy.

Studenci opowiadali również o swojej szkole, o nauce, nauczanych przedmiotach, dyscyplinie i codziennych zmaganiach, by pokonywać własne słabości. Byli też ciekawie ubrani. Jeden z nich miał na sobie strój historyczny, z czasów Insurekcji Kościuszkowskiej, drugi był w stroju bojowym, z pełnym ekwipunkiem, a trzeci ubrany był na galowo.

Oprócz wielu ciekawych rzeczy, których można się było od studentów dowiedzieć, zwracała uwagę ich wysoka kultura i wiedza, którą warto byłoby zarazić naszych uczniów, czego sobie i im z całego serca życzymy. I. Godorowska

Galeria!

:..
Newsy
Konkurs z języka angielskiego - wyniki TomaszP dnia 31.03.2017 11:01:54
..:

Wczoraj, tj. 30 marca, odbył się konkurs leksykalno - gramatyczny z języka angielskiego. Konkurs był na poziomie części rozszerzonej egzaminu gimnazjalnego i 20 uczniów naszego gimnazjum wzięło w nim udział. Do zdobycia było maksymalnie 40 punktów. Zwycięzcy otrzymują oceny celujące i zdobywają punkty do Ligi Klas.

Wyniki przedstawiają sie następująco:

1 miejsce Bartosz Kunik 3c

2 miejsce Martyna Kamińska 2b

3 miejsce Jakub Ferenc 3c

Zwycięzcom gratulujemy!!

Zespół Języków Obcych

:..
Newsy
Powstał mural Sportowy ruch piłki Macieja Konopki TomaszP dnia 30.03.2017 10:43:01
..:

Zaczęło się wszystko od tego, że nasz utalentowany absolwent, w chwili obecnej student Politechniki Wrocławskiej, odwiedził swoją nauczycielkę plastyki - panią Violettę Kitę, która,  gdy chłopak był uczniem naszej szkoły, zawsze podziwiała i wspierała, jego rozwijający się  talent plastyczny.

W styczniu wszyscy mogliśmy podziwiać wystawę prac Maćka, było to malarstwo architektoniczne, którego natchnieniem był pobyt chłopaka w słonecznej Hiszpanii. Wystawione na sztalugach w holu gimnazjum, prace, zachwycały swoją prostotą i wypracowanymi  detalami. Wszystkie kompozycje architektoniczne Maćka robiły na oglądających ogromne wrażenie.

Jednak wystawa, która miała charakter czasowy to dla chłopca było za mało, zamarzył by pozostawić po sobie coś trwalszego, w swojej dawnej szkole. Pani Violetta Kita wsparła pomysł, i w taki oto sposób, powstał kolorowy mural,  ubogacający ścianę łącznika prowadzącego na halę sportową Zespołu Szkół w Miękini. Projekt zaakceptowała pani dyrektor Magdalena Wlaźlak – Szał, a od strony technicznej czuwała nad całością  pani Violetta Kita, która z dużym zapałem wspierała pomysł swojego byłego ucznia.

Maćkowi dziękujemy za trud włożony w wykonanie pracy artystycznej, jego zaangażowanie i chęć uatrakcyjnienia wnętrza naszej szkoły, jednocześnie czujemy ogromną dumę, że mamy tak wspaniałego absolwenta, którzy  czas nauki w naszej placówce  wspomina z prawdziwym sentymentem.

Maćku, życzymy Ci samych sukcesów! Wierzymy, że  Twoja przyszła działalność zawodowa, która prawdopodobnie będzie związana z architekturą i budownictwem, przyniesie Ci wiele radości, sukcesów i satysfakcji!  I.Godorowska

Galeria

:..
Newsy
Konkurs ortograficzny TomaszP dnia 28.03.2017 07:56:10
..:

7 i 14 marca 2017 odbył się dwuetapowy Szkolny Konkurs Ortograficzny. W eliminacjach wzięło udział 32 uczniów z klas I-III. Pisząc niełatwe dyktando, rywalizowali o wejście do finału. Do ścisłej czołówki zakwalifikowało się 12 uczniów, którzy zmierzyli się z trudnym tekstem.

Najlepiej napisali:

 

I miejsce Mateusz Waszczuk kl. II a

II miejsce Nikola Rapa kl. III a

III miejsce Ewa Walczak kl. III a

 

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesów!

 

Prace konkursowe uczniów są do wglądu

u Pani Małgorzaty Kulig  /sala 85/

:..
Newsy
WYCIECZKA GIMNAZJALISTÓW DO SĄDU TomaszP dnia 23.03.2017 11:36:41
..:

22 marca grupa 22 uczniów z klas trzecich gimnazjum uczestniczyła w wycieczce do Wrocławskiego Sądu. Wyjazd okazał się niezwykle ciekawy, gdyż gimnazjaliści uczestniczyli, jako publiczność, w dwóch rozprawach w sprawach karnych. Pierwsza sprawa dotyczyła znieważenia funkcjonariusza policji na służbie, druga zaś była konsekwencją bezpodstawnego ataku jednego studenta na drugiego podczas nocnej zabawy w klubie. Czas przed pierwszą rozprawą oraz pomiędzy rozprawami uczniowie spędzili na słuchaniu sędziego, który bardzo ciekawie opowiadał o prowadzonych przez siebie sprawach, komentował dwie wspomniane wyżej rozprawy, zadawał także młodzieży pytania, chcąc poznać ich zdanie i ocenę przedstawianych sytuacji. Nasi uczniowie mieli nawet swój udział w wydanym w pierwszej sprawie wyroku – prac społecznie użytecznych dla młodego mężczyzny, który znieważył policjanta. Podczas pobytu na sali rozpraw uczniowie stanęli na wysokości zadania – byli skupieni, nie było żadnych rozmów, a wyłączone telefony spoczywały w plecakach.

       Wyjazd do sądu był dla wszystkich prawdziwą lekcją – młodzież mogła naprawdę zobaczyć, jakie są konsekwencje złego zachowania, jakie skutki na przyszłość może przynieść nieopanowanie i działanie pod wpływem chwili. Miejmy nadzieję, że to, co zobaczyli będzie dla nich nauczką i przestrogą, że będą zawsze pamiętali, że warto po prostu dobrze żyć.

Galeria zdjęć!

:..
Aktywny weekend
Aktywny weekend TomaszP dnia 22.03.2017 12:34:40
..::..
Newsy
Rekolekcje Wielkopostne TomaszP dnia 22.03.2017 07:30:38
..:

W ubiegłym tygodniu w parafii Miękinia odbyły się Rekolekcje Wielkopostne. We wtorek na ulicach Miękini zostały odegrane sceny Drogi Krzyżowej - był Jezus, Piłat, Szymon oraz tłum, który krzyczał na krzyż z Nim!

 Dzięki inscenizacji mogliśmy choć w małej części przenieść się do Jerozolimy i przejść poszczególne stacje. 
Nasi Gimnazjaliści oraz uczniowie ze Szkoły podstawowej również mieli szczególne zadanie - szli z pochodniami prowadząc wszystkich.
 
:..