ContactSite MapHomeAktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 179
Najnowszy użytkownik: Sunline
Ostatnie artykuły
Newsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z OFICJALNA STRONA GIMNAZJUM W MIĘKINI musisz się zarejestrować.
Pomoc dla Michałka


Drodzy Uczniowie zbieramy nakrętki dla 9-letniego Michała z Kątów Wrocławskich.

Dołącz do akcji, każda nakrętka jest potrzebna.

Nakrętki zbierane są przez cały czas :)

Akcję w naszej szkole organizuje
kl.IIb – pod opieką wychowawcy – Beaty Wolny .

Mobilna Wersja Beta 1.0
Wpisz w telefonie :
http://www.wap.gim-miekinia.com
Reklama
Wrocław

Stadionwroclaw

TuWrocław

Mpk Wrocław

Zoo Wrocław

BIP

Skrzynka Podawcza

Sportowa Polska

Interaktywana Mapa

PL2011

Statystyki reklamowe
Kontakt
Zespół Szkół w Miękini

ul. Szkolna 2
55-330 Miękinia
Tel. 71-736-00-71
Email : Napisz do nas
BIP Miękinia

Szkoła w projektach
Uczestniczymy w projekcie
Szkoła bez Przemocy
Pierwsza Pomoc
Lepsza Szkoła
Kalendarz
maj 2016
P W Ś C P S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Komunikacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
Mapa
Newsy
Pierwszy Powiatowy Konkurs Historyczny TomaszP dnia 18.05.2016 13:23:15
..:

W dniu 28 kwietnia wGimnazjum im. Jana Pawła II w Środzie Śląskiej odbył się pierwszy powiatowy konkurs historyczny a jego celem było wyłonienie najlepszego historyka w powiecie średzkim. Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy odbył się w naszej szkole i pozwolił na wyłonienie trzech najlepszych uczniów którzy reprezentowali nas w Środzie Śląskiej podczas drugiego etapu konkursu. Udział w nim wzięli Przemysław Ożga, Dominik Zięcina i Sebastian Szmit. Drugi etap składał się z dwóch części : test po którym sześciu najlepszych uczestników przechodziło do ścisłego finału w którym odpowiadali na pytania zadawane przez Komisję Konkursową. Do finału dotarło dwóch naszych uczniów Przemek i Sebastian a Dominikowi zabrakło jednego punktu by się w nim znaleźć. Konkurs zakończył się olbrzymim sukcesem naszego ucznia Przemysława Ożgi który okazał się bezkonkurencyjnym zwycięzcom pierwszej edycji konkursu zostając tym samym najlepszym historykiem powiatu średzkiego 2016r. Ogromne gratulacje dla Przemka i należy tu nadmienić, że konkurs stał na wysokim poziomie zarówno wiedzy jak i organizacyjnym. Każdy z uczestników otrzymał nagrody w postaci książek historycznych oraz gadżetów związanych z powiatem średzkim.

 

Mariusz Strzałkowski

 Zobacz zdjęcia!

:..
Newsy
..:

Tradycyjnie, jak co roku, na scenie Samorządowego Ośrodka Kultury w Miękini odbył się, Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej, który uroczyście otworzyła pani Małgorzata Sujecka – Dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury. Jury składające się z przedstawicieli szkół biorących udział w konkursie, oceniało umiejętności wokalne, lingwistyczne i interpretacyjne wokalistów z gimnazjów terenu powiatu średzkiego.

Trzecie miejsce przyznano ex aequo Martynie Sawickiej (gimnazjum Kostomłoty) i Wiktorii Partyce (gimnazjum Miękinia). Drugie miejsce przypadło w udziale dwóm uczennicom: Natalii Zarzyckiej (gimnazjum Malczyce) oraz Adrianie Dwornickiej (gimnazjum Środa Śląska). Pierwsze miejsce wyśpiewały sobie: Wiktoria Tomkowicz (gimnazjum Miękinia) oraz Julia Chichłowska ( gimnazjum Rakoszyce).

Nagrody ufundowane przez Gminę Miękinia  wręczały panie: Małgorzata Dyrda – Sekretarz Gminy Miękinia, Zofia Miciak – Dyrektor Zespołu Szkół w Miękini oraz Ewa Szymak – Dyrektor Gimnazjum im. Orła Białego w Miękini.

Organizatorami tego lingwistyczno - artystycznego przedsięwzięcia, był Samorządowy Ośrodek Kultury w Miękini wraz z nauczycielami języków obcych z Gimnazjum w Miękini, paniami: Katarzyną Kusznir, Anną Osiecką, Dorotą Pańczyszyn i panem Tomaszem Pawlickim. Dekorację sceny wykonała pani Violetta Kita.

Gratulując organizatorom wspaniałego pomysłu rozgrywania tego konkursu w naszej gminie, dziękując za wspaniałe wrażenia artystyczne, życzymy laureatom dalszych sukcesów artystycznych i lingwistycznych.

 

Zobacz Zdjęcia!

 

Link do występu W.Partyki         3 m-ce


Link do występu W.Tomkowicz    1 m-ce

 

:..
Newsy
Dolnośląski Konkurs Recytatorski TomaszP dnia 26.04.2016 08:52:58
..:

16 kwietnia  w Zamku Książąt Oleśnickich, w przepięknej Sali rycerskiej odbył się Dolnośląski Konkurs Recytatorski – etap wojewódzki. Nasza uczennica Wiktoria Partyka, wykonując, w kategorii poezja śpiewana, piosenkę „Miłość w Portofino” godnie zaprezentowała nasze gimnazjum i powiat średzki na tym konkursie. Konkurencja była ogromna i wszyscy przedstawiciele różnych powiatów prezentowali bardzo wysoki poziom. Wiktoria pokazała wszystkie swoje atuty wokalne i choć nie znalazła się w gronie laureatów, była jedną z wielu wspaniałych wokalistek rejonu dolnośląskiego.

Wiktoria swoją piosenkę zaśpiewa podczas programu przygotowywanego na 70 lecie naszej szkoły, które odbędzie się 21 maja. To już niedługo, zaczęliśmy ostre wstępne przygotowania. Wystąpią najzdolniejsi, ze zdolnych: nasi gimnazjalni  wokaliści, tancerze, kabareciarze. Będą też absolwenci, a nawet rodzice naszych uczniów!

Nie może Was zabraknąć 21 maja!!!! To będzie wspaniały festyn, z wieloma atrakcjami!!!! Spotkajmy się wszyscy 21 maja!!!!

Iwona Godorowska

Zobacz Zdjęcia!!

Zobacz Nagranie!!

:..
Newsy
Święto Lasu TomaszP dnia 20.04.2016 11:16:48
..:

15 kwietnia uczniowie Zespołu Szkół w Miękini uczestniczyli w corocznej akcji SADZENIA LASU. Reprezentanci szkoły podstawowej i gimnazjum wyposażeni w rękawice i chęci do pracy, ruszyli w kierunku Leśnictwa Mrozów (pod opieką pań Agnieszki Błachut i Marii Sieroty).

O godzinie 10 00 zastępca nadleśniczego - pan Tomasz Międzyrzecki przywitał wszystkich uczestników akcji i przydzielił im miejsce do pracy. Wszyscy uczniowie z ochotą ruszyli do sadzenia drzewek, po krótkim instruktarzu leśniczego. Praca była podzielona, jedni kopali dołki koszturem, inni sadzili sadzonki sosny, a pozostali donosili drzewka i pilnowali porządku na polu.

Po pracy wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek, który odbył się na terenie zmodernizowanej szkółki leśnej w Mrozowie. Podczas posiłku uczniowie mogli odpocząć przy muzyce, w wykonaniu członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Patrząc na ogrom pracy jaka została wykonana, możemy być dumni z uczestników akcji.  Doskonalili swoje umiejętności- prace w zespole, podział obowiązków oraz komunikacje interpersonalną. Jest to ważne, ponieważ ułatwi to im funkcjonowanie w przyszłości. Szkoła to nie tylko nauka i zadania domowe - to przede wszystkim kształtowanie charakterów.

Na koniec akcji wszyscy chętni otrzymali na pamiątkę sadzonki drzewek do swoich ogrodów. Była to miła niespodzianka za ciężką pracę uczniów.

Dziękujemy za zaproszenie nadleśniczemu Waldemarowi Zarembie, a wszystkim pracownikom Nadleśnictwa gratulujemy tak dobrze zorganizowanej imprezy.

Nauczyciel biologii  - p. Agnieszka Błachut

Zobacz zdjęcia!

:..
Newsy
Wojewódzkie Mistrzostwa SUDOKU TomaszP dnia 12.04.2016 10:40:04
..:

W sali wykładowej Politechniki Wrocławskiej odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa SUDOKU. W gronie  najlepszych uczniów Dolnego Śląska, znalazła się  dwójka uczniów naszego Gimnazjum: Patrycja Kamińska i Jacek Marczak. Nasi uczniowie wśród najlepszych matematyków rozwiązujących łamigłówki Sudoku, godnie reprezentowali naszą szkołę. Uczniom towarzyszyła podczas zawodów, nauczycielka matematyki – Beata Szczerba, która w tym roku przygotowywała naszych gimnazjalistów do rozwiązywania matematycznych łamigłówek.

 

Zobacz zdjęcia!

:..
Newsy
..:

W dniu 30 marca 2016, o godz. 11 w Auli Jana Pawła II  na Uniwersytecie Przyrodniczym odbyła się uroczysta GALA LAUREATÓW XVI edycji konkursu  „zDolny Ślązak Gimnazjalista" oraz XIII edycji konkursu  „zDolny Ślązaczek”.

Dwóch uczniów Publicznego Gimnazjum w Miękini : Jakub Krzysztoń i Dominik Zięcina

jako jedyni z powiatu średzkiego zostali laureatami tego konkursu - Jakub z biologii i chemii , Dominik z biologii. Wraz z nimi, na oficjalne zakończenie konkursów, pojechały dwie nauczycielki: pani Anita Trojan (nauczycielka chemii) i pani Agnieszka Błachut (nauczycielka biologii).

Na sali znajdowało się prawie 250 uczniów wraz z osobami towarzyszącymi, a wśród zaproszonych gości byli: Dolnośląski Kurator Oświaty, Wojewoda Dolnośląski oraz członkowie Zarządu Województwa Dolnośląskiego. Po uroczystym rozpoczęciu gali, jej uczestnicy mogli posłuchać pięknych śpiewów grupy dziewcząt z Gminy Żórawina.

Po występach rozpoczęła się zasadnicza część gali, czyli wręczanie medali, dyplomów oraz zaświadczeń laureatów, a także drobnych upominków. Były one odbierane z rąk zaproszonych gości. Na sam koniec zebrani w auli wysłuchali przemówienia Dolnośląskiego Kuratora Oświaty pana  Romana Kowalczyka, które zawierało wiele motywujących słów.

Serdecznie gratulujemy osiągnięć Jakubowi i Dominikowi oraz życzymy im dalszych sukcesów. Podziękowania i gratulacje należą się również nauczycielkom, które przygotowywały uczniów: pani Agnieszce Błachut oraz pani Anicie Trojan.

 

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Publicznego Gimnazjum im. Orła Białego w Miękini

Zobacz zdjęcia!

:..
Newsy
Dolnośląska Gala Talentów TomaszP dnia 30.03.2016 11:14:15
..:

21 marca odbyły się w pięciu miejscach województwa dolnośląskiego, uroczyste Dolnośląskie Gale Talentów. Uczeń naszego gimnazjum Przemysław Ożga prezentował swój aktorski i kabaretowy talent  w sali widowiskowej Zespołu Szkół, na ulicy Słubickiej we Wrocławiu.

Wśród występujących byli uczniowie, którzy śpiewali (solo i zespoły), grali na instrumentach, tańczyli, prezentowali swoje uzdolnienia sportowe, kompozytorskie i plastyczne. Był licealista, który sam tworzył muzykę, pisał scenariusze i filmował krótkie etiudy filmowe.  Nie było kategorii wiekowych, występujący uczestnicy mieli od 5 do 18 lat. Jury spośród 25 –ciu utalentowanych, miało nominować jedynie 5 osób.

Przemek, który prezentował skecz kabaretowy „Na zakupy”, mimo, że świetnie i profesjonalnie bawił publiczność i jurorów, nie znalazł się wśród nominowanej piątki. O gustach się nie dyskutuje, bo nie to co dobre tylko, to co inni za takie uznają. Wśród nominowanych znalazł się mały chłopczyk-recytator, młody reżyser-licealista, dziewczyna-tancerka, perkusista i dziewczyna urokliwie śpiewająca poezję śpiewaną. Skecz kabaretowy, który również wymaga przygotowania i talentu, nie znalazł się, wśród na bardziej poważnie, występujących innych uczestników.

Ja osobiście gratuluję Przemkowi dobrej prezentacji i cieszę się, że mogłam go wspierać, towarzyszyć mu i podziwiać jego talent.

Iwona Godorowska

Zobacz zdjęcia!

:..
Newsy
..:

17 marca odbył się IV etap konkursu wiedzy o obszarach chronionych. Park krajobrazowy „Doliny Bystrzycy” reprezentowała drużyna naszej szkoły, w skąd której wchodzili Mateusz Waszczuk, Artur Byczkowski, Jakub Krzysztoń i Dominik Zięcina.

Konkurs obejmował wiedzę z dziedziny biologii i geografii. Składał się z części drużynowej oraz indywidualnego rozpoznawania chronionych gatunków roślin i zwierząt. Rywalizację podjęło 12 drużyn, każda reprezentowała jeden park krajobrazowy.

Uczniowi na pewno nie zapomną emocji, które towarzyszyły im podczas zmagań. W powietrzu dało się wyczuć ducha walki. Nasza szkolna drużyna dała z siebie wszystko, co zaowocowało zdobyciem VIII miejsca. Jest to ogromny, ponieważ ten etap konkursu odbył się na poziomie wojewódzkim.

Koordynatorzy konkursu - Agnieszka Błachut, Małgorzata Kowalska

Zobacz zdjęcia!

:..
Newsy
Dolnośląski Konkurs Recytatorski - etap powiatowy TomaszP dnia 18.03.2016 08:44:23
..:

15 marca w Ośrodku Kultury w Kostomłotach odbył się Dolnośląski Konkurs Recytatorski – etap powiatowy. Miło nam poinformować, że nasi uczniowie okazali się jednymi z najlepszych, spośród uczniów gimnazjów z terenu powiatu średzkiego.

Nasze najzdolniejsze wokalnie Gimnazjalistki, wspaniale reprezentowały Gimnazjum im. Orła Białego w Miękini i w kategorii „poezja śpiewana”, najpiękniej wykonały przygotowane na konkurs piosenki, zajmując najwyższe miejsca. Wiktoria Partyka za piosenkę „Miłość w Portofino” zajęła pierwsze miejsce i to ona będzie reprezentować nasz powiat na kolejnym etapie konkursu. Natomiast Wiktoria Tomkowicz za utwór „Miłość cierpliwa jest, lecz i niecierpliwa” wyśpiewała sobie drugie miejsce. W kategorii „poezja recytowana” Paulinka Dębniewska za prozę wierszowaną „Los psa” zajęła drugie miejsce, a Przemysław Ożga za recytację wiersza „Podrywacz” dostał specjalne wyróżnienie. Podczas konkursu uczniów wspierała  pani Monika Bouazzi – pedagog.

Naszym laureatom serdecznie gratulujemy!!!

:..
Newsy
..:

Z dumą i radością informujemy , iż uczeń naszego Gimnazjum – Jakub Krzysztoń został laureatem konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista z chemii.

Mimo , że Jakub  wraz z Dominikiem Zięciną są już laureatami tegoż konkursu z biologii , dzielnie walczyli również w dziedzinie chemii. Serdecznie gratulujemy laureatowi i finaliście oraz ich nauczycielom.

 

:..
Newsy
2016-03-14 - Konkursy geograficzne TomaszP dnia 17.03.2016 09:16:11
..:

KONKURSY   GEOGRAFICZNE


    Luty i marzec obfitował w konkursy i olimpiady geograficzne. Uczniowie naszego gimnazjum  Jakub Krzysztoń ( III C)  oraz Dominik Zięcina ( III C) wzięli udział w finale  "zDolny  Ślązak  Gimnazjalista" z geografii . Zmagania finalistów odbyły się 20 lutego we Wrocławiu . Uczestniczyło w nich 48  uczniów z całego województwa dolnośląskiego. Konkurs dzielił się na dwie części trwające po 70 minut. Pierwsza  część była wzbogacona o różne slajdy i zdjęcia oraz film , zaś druga była wyłącznie pisemna. W sumie prawie trzygodzinny wyczerpujący  maraton geograficzny !  Tutaj zabrakło im trochę szczęścia i nie zdobyli tytułu laureata, ale możemy im pogratulować wspaniałego osiągnięcia tytułu finalisty  „ Zdolnego Ślązaka Gimnazjalisty  z geografii”.
W Gimnazjum nr 20 we Wrocławiu  odbył się  konkurs pt. „ Ameryka Południowa – kontynent bliski i daleki ’’. Naszą szkołę reprezentowali  Michał Broda ( III C ) i Artur Byczkowski (III C). Wszystkie zadania były otwarte i wymagały  szczegółowej wiedzy o położeniu, klimacie, ukształtowaniu , ludności, wodach i gospodarce krajów Ameryki Południowej.  <a href="http://www.gim20.wroc.pl/dokumenty/konkurs-alfred/A. polozenie.pdf" rel="nofollow">www.gim20.wroc.pl/dokumenty/konkurs-alfred/A.%20polozenie...</a>.  Artur Byczkowski na 100 uczniów biorących udział z całego województwa dolnośląskiego zajął 11 miejsce . Nasze gratulacje .
    Następny konkurs to „Olimpiada Geograficzna, ” którą organizowało dla gimnazjalistów dolnośląskich szkół  Gimnazjum nr 34 we Wrocławiu. Po przejściu szkolnego etapu  aż siedmioro  uczniów naszej szkoły : Dominik Zięcina  (III C), Jakub Krzysztoń ( III C) , Michał Broda (III C) , Artur Byczkowski (III C), Przemysław Ożga( IIIC) ,Kacper Dubniański  (IIB) oraz Mateusz Waszczuk ( IA ) dostało się do drugiego etapu Olimpiady Geograficznej , który odbył się 5 marca . Znamy już finalistów tego konkursu  z 321 uczniów wyłoniono 64 uczniów , którzy w III etapie wojewódzkim będą zmagać się o tytuł laureata. Wśród tego wąskiego już grona znaleźli się nasi uczniowie : 22 miejsce Michał Broda i 36 Artur Byczkowski. Nasze gratulacje. Finał 28 kwietnia  we Wrocławiu. Trzymamy za was kciuki  i życzymy sukcesu!
        Ostatni tydzień w naszej szkole też stał pod znakiem  geografii  Tym razem szkolnych zmagań konkursowych , w których wzięło udział 54 uczniów z klas I, II i III. W szkolnym konkursie   udało się wyłonić 22 finalistów , którzy mają szanse powalczyć o szóstkę  z geografii  a w przyszłości też godnie reprezentować naszą szkołę w konkursach i olimpiadach z geografii i innych przedmiotów ,czego im serdecznie życzymy .       
Cieszę się z waszych osiągnięć i jestem z Was dumna , moje gratulacje !!!
Małgorzata Kowalska

Zobacz zdjęcia!!!

:..
Newsy
..:

Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w Sudoku  organizowane są w tym roku przez Politechnikę Wrocławską.  Do eliminacji nasze Gimnazjum zgłosiła pani Beata Szczerba, która najpierw sama uczestniczyła w wykładzie na Politechnice Wrocławskiej, by następnie przed konkursem, zdobytą wiedzę przekazać naszym uczniom, żeby potrafili sprostać trudnym łamigłówkom matematycznym.
W naszej szkole do konkursu przystąpiło 15 matematycznie uzdolnionych uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich.
Sudoku jest obecnie jedną z najpopularniejszych łamigłówek na świecie. Od 2006 roku rozgrywane są w tej konkurencji Otwarte Mistrzostwa Polski organizowane przez Fundację Rozwoju Matematyki Rekreacyjnej SFINKS (do 2010 roku pod nazwą Polskie Stowarzyszenie Miłośników Gier i Łamigłówek SFINKS) oraz Mistrzostwa Świata organizowane przez  World Puzzle Federation.
Życzymy naszym uczestnikom sukcesów w kolejnych eliminacjach! Nad uczniami rozwiązującymi SUDOKU czuwała nauczycielka matematyki – pani Beata Szczerba.


Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w Sudoku zostały zorganizowane w 2012 roku po raz pierwszy w trybie pilotażowym. Do eliminacji zgłosiło się ponad 100 szkół i wystartowało w nich ponad 4000 uczniów.
Zwycięzcy kategorii GIM, LO i DOROŚLI mogą brać udział w Mistrzostwach Polski w Sudoku organizowanych przez Fundację Rozwoju Matematyki Rekreacyjnej Sfinks z pominięciem eliminacji internetowych. Zwycięzcy Mistrzostw Polski biorą udział w Mistrzostwach Świata w Sudoku organizowanych przezWorld Puzzle Federation.

Zobacz zdjęcia!!!

:..