ContactSite MapHomeRekrutacja do Gimnazjum
Pobierz i wypełnij kartę
zgłoszenia ucznia.
[pobierz]
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 175
Najnowszy użytkownik: atos
Ostatnie artykuły
Newsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z STRONA GIMNAZJUM W MIĘKINI musisz się zarejestrować.
Pomoc dla Michałka


Drodzy Uczniowie zbieramy nakrętki dla 9-letniego Michała z Kątów Wrocławskich.

Dołącz do akcji, każda nakrętka jest potrzebna.

Nakrętki zbierane są przez cały czas :)

Akcję w naszej szkole organizuje
kl.IIb – pod opieką wychowawcy – Beaty Wolny .

Mobilna Wersja Beta 1.0
Wpisz w telefonie :
http://www.wap.gim-miekinia.com
Reklama
Wrocław

Stadionwroclaw

TuWrocław

Mpk Wrocław

Zoo Wrocław

BIP

Skrzynka Podawcza

Sportowa Polska

Interaktywana Mapa

PL2011

Statystyki reklamowe
Kontakt
Zespół Szkół w Miękini

ul. Szkolna 2
55-330 Miękinia
Tel. 71-736-00-71
Email : Napisz do nas
BIP Miękinia

Szkoła w projektach
Uczestniczymy w projekcie
Szkoła bez Przemocy
Pierwsza Pomoc
Lepsza Szkoła
Kalendarz
listopad 2015
P W Ś C P S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
Komunikacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Lesny Brodacz
01-09-2015 15:18
Dzieki Houlum i nawzajem kc

Houlum Johanas
01-09-2015 12:11
hejka wam nowy rok szkolny uważam za rozpoczenty powodzonka w nause

Lesny Brodacz
29-08-2015 09:50
Jak ja mam kuREEE kupić ksionszki jak nie ma napisanych jakje.Help płace w kk EDIT:SORKA BACHA JEDNAK SOM

Mapa
Newsy
Święto Niepodległości TomaszP dnia 13.11.2015 10:13:49
..:

10 listopada mury szkoły zadrżały od salwy karabinów żołnierzy 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia, a serca wszystkich zebranych na hali widowiskowo – sportowej, podczas patriotycznego przedstawienia.

Obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Miękini. Następnie pod pomnikiem, na dziedzińcu szkolnym odbyły się uroczystości, w czasie których były przemówienia (Wójta Gminy Miękinia, Posła na Sejm RP, Przedstawiciela Kombatantów) apel pamięci i salwa honorowa.

Punktem kończącym oficjalne uroczystości, było patriotyczne przedstawienie, na które złożyły się teksty, piękne wiersze oraz patriotyczne, wzruszające piosenki. Wykonawcami prezentowanych utworów byli utalentowani uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum.

Obchody Święta Niepodległości, były w tym roku połączone z piątą rocznicą nadania imienia naszym szkołom. Ten fakt, w swoim wystąpieniu, ze wzruszeniem, przypomniała pani Zofia Miciak - dyrektor Zespołu Szkół.

Od pięciu lat, to właśnie Biały Orzeł - dumny, drapieżny i waleczny ptak jest naszym symbolem. Pamiętając o tym, staramy się w naszych szkołach, krzewić patriotyzm, rozumiany jako umiłowanie wartości, takich jak: rodzina, naród, język ojczysty, historia, dziedzictwo, tradycja, religia oraz terytorium.

Iwona Godorowska

:..
Newsy
Szkolny Konkurs Halloween 2015 TomaszP dnia 09.11.2015 07:49:49
..:

 

Konkurs odbył się 30 października. Komisja, w składzie T.Pawlicki, M. Bouazzi, J.Śmiechowska, przeprowadziła wśród uczniów naszej szkoły quiz oraz oceniła gazetkę i dynię przygotowane przez poszczególne klasy. Z tymi wyzwaniami najlepiej poradziła sobie klasa 1b, zjmując pierwsze miejsce. Na drugim miejscu uplasowała się klasa 3c, natomiast klasa 3a zajęła trzecie miejsce.

Wielu uczniów, kierując się tradycją Halloween lub też obiecanym przez SU „niepytaniem” na lekcjach, przebrało się za upiory, wampiry, trupy itp. Z tej grupy komisja wybrała  miss i mistera Halloween. Są to Hania Petryk i Przemek Ożga. Ponadto komisja pozwoliła sobie wyróżnić Jakuba Ferenca za jego strój i makijaż.

Klasom przyznano punkty do Ligi Klas wdług regulaminu. Ostateczne wyniki prezentują się następująco:

1 m-ce                  klasa 1b                               3pkty do LK

2 m-ce                  klasa 3c                                2pkty do LK

3 m-ce                  klasa 3a                               1pkt do LK

Miss                      H. Petryk                            3pkty do LK

Mister                  P.Ożga                                 3pkty do LK

Wyrożnienie      J.Ferenc                              1pkt do LK

Zobacz zdjęcia!

:..
Newsy
Dzień Edukacji Narodowej TomaszP dnia 09.11.2015 07:47:55
..:

Dnia 14 października, w dzień Edukacji Narodowej odbył się apel, na którym wszyscy uczniowie wspólnie z nauczycielami oraz pracownikami szkoły obchodzili ich tegoroczne święto. Apel przygotowała i poprowadziła klasa 2b, a ich siły wspomogli koledzy z klasy 2a i 3c. W efekcie przygotowań powstało  zabawne przedstawienie, które ucieszyło zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Poznaliśmy przepis na ucznia oraz dowiedzieliśmy się jak mogła by wyglądać nasza szkoła marzeń. Oprócz zabawnego akcentu młodzież przekazała również swoim ukochanym pedagogom życzenia, podziękowania i kwiaty.

Po uroczystym apelu przyszedł również czas na przywitanie i przyjęcie do grona uczniów naszego gimnazjum pierwszoklasistów. Zaprosiliśmy więc wszystkich uczniów klas pierwszych i ich wychowawców  do wspólnej zabawy, podczas której pokazali humor i ducha rywalizacji tak potrzebne w codziennym, szkolnym życiu. Uczniowie mogli wykazać się w konkurencjach takich jak np. jedzenie jabłka zawieszonego na sznurku, karykatura wychowawcy lub konkurencje sportowe. Również wychowawcy klas pierwszych musieli powalczyć o punkty dla swoich klas. Miło i wesoło spędziliśmy czas, a na koniec wyłoniliśmy zwycięzców naszych otrzęsinowych zawodów. Pierwsze miejsce zajęła klasa pani Agnieszki Błachut-1a, następnie klasa pani Anity Trojan-1c, a ostatnie klasa pana Mariusza Strzałkowskiego-1b. Wszyscy dobrze się bawili, a pierwszoklasiści  zostali już oficjalnie przyjęci do grona uczniów naszego gimnazjum.

Szczególne podziękowania należą  się pani Annie Osieckiej, która pilnie czuwała nad przygotowaniem i organizacją apelu oraz zabaw podczas otrzęsin klas pierwszych.

 Zobacz zdjęcia!

 

:..
Sprzątanie cmentarza w Miękini TomaszP dnia 03.11.2015 10:24:36
..:

W środę 28 października przed świętem Wszystkich Świętych nasi Wolontariusze wraz z uczniami szóstej klasy ze Szkoły Podstawowej pod opieką Pani Marzeny Śnieżek dołączyli do parafialnego koła Caritas w Miękini i wspólnymi siłami sprzątaliśmy cmentarz. Pracy było co niemiara: grabienie liści, przycinanie gałęzi, wykaszanie trawy, sprzątanie zaniedbanych grobów, usuwanie trawy z chodnika. Nasi uczniowie jak zawsze świetnie sobie poradzili ze swoimi zadaniami - bardzo im za to dziękujemy:) Na koniec sprzątania Ks. Waldemar Kocenda  zaprosił wszystkich na poczęstunek aby podziękować za włożony trud i pracę. Pani Jadzia przygotowała wspaniałe rogaliki i faworki na tą okoliczność:)My również dziękujemy.

Zobacz zdjęcia!

:..
zDolny Ślązak Gimnazjalista TomaszP dnia 03.11.2015 10:09:51
..:

Gratulacje dla uczniów, którzy zakwalifikowali sie do etapaów powiatowych:

Blok matematyczno - fizyczny

Krzysztoń Jakub

Zięcina Dominik

Blok przyrodniczy

Krzysztoń Jakub

Zięcina Dominik

Blok humanistyczny

Julia Toczek

:..
Pielgrzymka do Trzebnicy TomaszP dnia 03.11.2015 09:58:39
..:

Piąta rano, ciemno, deszczowo i chłodno a jednak spotykamy się w Miękini przy Gminie aby wspólnie pielgrzymować. 17 października nasi gimnazjaliści wraz z Księdzem Waldemarem Kocendą oraz innymi osobami z parafii Miękinia rozpoczynają swoją drogę do św. Jadwigi w Trzebnicy. Jedziemy do Wrocławia pod Katedrę, tam  dołączamy wraz z parafią Głoska do „17" - to grupa młodzieży KSM (Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży), energiczna i rozśpiewana. Razem idziemy ok. 30 kilometrów, droga mokra i błotnista, czasami pada deszcz, ale jeśli ma się intencję, prośbę  znajduje się siłę, chęć aby iść. Wielu młodych ludzi podjęło to wyzwanie i wspólnie wyruszyło do św. Jadwigi. Pomimo pogody wszyscy byli radośni i uśmiechnięci, bardzo pomocni i życzliwi dla siebie. Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy ulicami Wrocławia, następnie przez miejscowości gminy Wisznia Mała - Malin, Wysoki Kościół dotarliśmy do celu. Pod bazyliką została odprawiona Msza św. polowa, a na zakończenie abp Celestio Migliore udzielił wszystkim błogosławieństwa relikwiami Św. Jadwigi.

                Pielgrzymka do Trzebnicy była dla nas niesamowitym duchowy przeżyciem, bardzo się cieszymy, że mogliśmy ją przeżyć.

Ja ze swojej strony pragnę serdecznie podziękować moim współtowarzyszom : Dominice , Patrycji, Arturowi, Dominikowi, Arkowi, Izie, Magdzie, Ani, Teresce, Darii, Krzyśkowi, Wiktorii, Roksanie oraz naszym absolwentom Patrycji, Kamilowi i Kamilowi.

Zobacz zdjęcia!

Małgorzata Janukowicz

:..
Newsy
..:

15 października w Samorządowym Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste spotkanie zorganizowane dla emerytowanych Pracowników Oświaty, którym serdeczne życzenia z okazji Święta Edukacji Narodowej złożyła, w mieniu pani Zofii Miciak- dyrektor Zespołu Szkół w Miękini oraz swoim własnym, pani Małgorzata Biszczak – Kunik – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Miękini. Ciepłe słowa do Emerytów skierował również pan Jan Marian Grzegorczyn – wójt Gminy Miękinia. Spotkanie urozmaiciły  swoim występem dzieci z  klas drugich Szkoły Podstawowej w Miękini, dwie utalentowane wokalnie dziewczynki z klasy szóstej oraz trójka artystycznie uzdolnionych uczniów z Gimnazjum w Miękini.

Spotkanie byłych Pracowników oświaty, którzy kiedyś pracowali z dziećmi i młodzieżą w szkołach na terenie naszej gminy, które już tradycyjnie,  jak co roku, odbyło się w sali widowiskowej Samorządowego Ośrodka Oświaty w Miękini, przebiegało w bardzo miłej atmosferze i było okazją do wzruszających wspomnień.

Zobacz zdjęcia

:..
KLASY II NA SZLAKU CYSTERSKIM W LUBIĄŻU TomaszP dnia 27.10.2015 12:55:42
..:

22 X uczniowie klas drugich zwiedzali pocysterski kompleks klasztorny, jeden z największych w Europie pałac tego typu. Obejrzeli niektóre pięknie odrestaurowane sale pałacu, kościół oraz kapliczki. Przewodnik zapoznał uczniów z historią tego niezwykłego miejsca, zabytkami architektury i malarstwa. Uczniowie obejrzeli także Karczmę Cysterską, gmach dawnego szpitala klasztornego oraz bramę wjazdową wzniesioną w 1601 roku i potem przebudowaną. Przeszli także przez kamienny most, przerzucony przez fosę wytyczoną w 1509 roku.

            Oglądane obiekty historyczne zainteresowały naszych uczniów, byli skupieni i za swoje zachowanie zostali pochwaleni przez pana przewodnika.

            Wycieczka została przygotowana przez nauczyciela gimnazjum – pana Mariusza Strzałkowskiego. W opiece nad uczniami pomagały mu pani Agnieszka Błachut i pani Aleksandra Dzierza.

Zobacz zdjęcia!

:..
..:

L.p.

Przedmiot

Temat projektu edukacyjnego

Opiekun

1.

Język polski

Potwory mitologiczne.

A. Dzierza

2.

Język polski

Bóstwa kobiece w wybranych mitologiach świata.

M. Kulig

3.

Język polski

Fantastyczne istoty mityczne.

M. Kulig

4.

Język polski

Teatr na przestrzeni wieków.

E. Ruda

5.

Język angielski

Share the knowledge. (Podziel się wiedzą)

A. Osiecka

6.

Język angielski

Famous Englishman.

T. Pawlicki

7.

Język niemiecki

„Die deutsche Küche” – Was isst man in Deutschland?

K. Kusznir/

D. Pańczyszyn

8.

Język niemiecki

Vergangenheit – unsere Gedächtnis” 

„Przeszłość naszą pamięcią”

D. Pańczyszyn/

K. Kusznir

9.

Historia

„Nowe cuda świata”

M. Strzałkowski

10.

WOS

Jak założyć i prowadzić firmę ?

M. Kowalska

11.

Biologia

Apetyt na zdrowie. Co tak naprawdę jemy?

A. Błachut

12.

EDB

System obrony cywilnej Gminy Miękinia.

A. Tubacka

13.

Matematyka

Symetria w matematyce i wokół nas.

E. Uziałko

14.

Zaj. artystyczne

Świat w obiektywie.

V. Kita

15.

Wych. fizyczne

Szkolny animator sportu.

K. Kaczmarek/

Z. Kita

16.

Religia

Historia Kościoła w mojej parafii.

M. Janukowicz

:..
Newsy
XIII Wrocławski Matematyczny Marsz na Orientację TomaszP dnia 14.10.2015 20:16:04
..:

XIII Wrocławski Matematyczny Marsz na Orientację odbył się 3 X 2015 w Parku Pilczyckim. Z naszego gimnazjum wzięło w nim udział ( pod opieką nauczycielki matematyki Elżbiety Uziałko)  6 uczniów z klasy 3c- tzn dwa 3-osobowe patrole:  patrol 1 - Patrycja Kamińska , Jakub Krzysztoń, Dominik Zięcina;  patrol 2 - Adrianna Zawadzka , Wiktoria Partyka i  Artur Byczkowski. Drużyny te posługując się mapą i kompasem, musiały odszukać w terenie punkty kontrolne zaznaczone na mapie oraz wyznaczyć na mapie i odnaleźć w terenie tajemnicze punkty kontrolne, będące rozwiązaniami geometrycznych zadań konstrukcyjnych i rebusów.

 Ponadto podczas całej imprezy uczniowie mogli skorzystać z wielu atrakcji takich jak:

kiermasz książek i łamigłówek

kiermasz wypieków domowych

sklepik z napojami i słodyczami

bufet z pierogami

grill z możliwością zakupu kiełbasek

zupę grochową z chlebem dla wszystkich zawodników po powrocie z trasy (bezpłatnie)

zawody sportowe (m.in. skakanka, biegi z jajem, strzały na bramkę, rzuty zapałką)

buble-sumo

turniej łamigłówek

występ zespołu "Zgraja"

recitale i pokazy w wykonaniu artystów.

                     Zobacz zdjęcia.

:..
Newsy
Zbiórka Żywności TomaszP dnia 13.10.2015 13:40:10
..:

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci 25 i 26 września zorganizowało ogólnopolską akcję wspierającą rodziny potrzebujące. Zbiórka Żywności odbyła się w sklepie DINO, który zawsze bardzo chętnie włącza się do  akcji. Dzięki zaangażowaniu się wielu nauczycieli i wolontariuszy, którzy poświęcili swój czas i energię, wszystko przebiegło  bardzo sprawnie. Udało się zebrać 553,7 kilogramów różnego rodzaju żywności. Bardzo hojni byli ludzie robiący zakupy - widząc możliwość pomocy drugiemu człowiekowi nie przechodzili obojętnie obok zbiórki. Wkładając do koszyka parę produktów, stali się ludźmi tworzącymi WIELKIE dzieło pomocy. Radość obdarowanego jest zawsze największa nagrodą. My ze swojej strony bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom za dobre i wrażliwe serce.

Swoje podziękowania pragniemy również skierować do naszych wspaniałych wolontariuszy! Byli jak zawsze gotowi do pomocy. DZIĘKUJEMY!

Nicol Tomczyk, Adzie Marcinów, Wiktorii Tomkowicz, Adzie Zawadzkiej, Julce Olbińskiej, Magdzie Jastrzębskiej, Nikoli Koniec, Julce Śmiechowskiej, Wiktorii Partyce, Klaudii Łukaszów, Paulinie Dębniewskiej, Roksanie Chojniak, Ali Kisielewicz, Sandrze Bednarz, Wiktorii Mazur, Martynie Liskiewicz, Poli Prycik, Martynie Grodzkiej, Karolinie Michalskiej, Mateuszowi Adamcowi, Mateuszowi Pecowi.

Dziękujemy również nauczycielom, Panią: Agnieszce Błachut, Annie Osieckiej, Violettcie Kicie, Małgorzacie Janukowicz, Katarzynie Kusznir, Dorocie Pańczyszyn, Alicji Skoczylas, Annie Zalewskiej, Dorocie Wagus, Aleksandrze Dzierzy, Marzenie Śnieżek.

 

Małgorzata Janukowicz

:..
Newsy
..:

Informacja dotycząca organizacji Dnia Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej  -  14 października ustawowo jest dniem wolnym od zajęć lekcyjnych.

W tym dniu odbywają się uroczystości. W naszym gimnazjum 14.10.2015 odbędzie się uroczysty apel połączony z pasowaniem uczniów klas pierwszych.

Uczniowie przychodzą do szkoły na godzinę 8.00, uczniowie dojeżdżający przyjeżdżają zgodnie z planem. Po zakończonych uroczystościach, uczniowie idą do domu, a uczniowie dojeżdżający odjeżdżają o godzinie 10.00.

Wszyscy uczniowie, którym należy zapewnić opiekę po godzinie 10.00 muszą zgłosić taką potrzebę do swoich wychowawców najpóźniej 12.10.2015r.

:..