ContactSite MapHomeRekrutacja do Gimnazjum
Pobierz i wypełnij kartę
zgłoszenia ucznia.
[pobierz]
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 176
Najnowszy użytkownik: dorcia232
Ostatnie artykuły
Newsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z STRONA GIMNAZJUM W MIĘKINI musisz się zarejestrować.
Pomoc dla Michałka


Drodzy Uczniowie zbieramy nakrętki dla 9-letniego Michała z Kątów Wrocławskich.

Dołącz do akcji, każda nakrętka jest potrzebna.

Nakrętki zbierane są przez cały czas :)

Akcję w naszej szkole organizuje
kl.IIb – pod opieką wychowawcy – Beaty Wolny .

Mobilna Wersja Beta 1.0
Wpisz w telefonie :
http://www.wap.gim-miekinia.com
Reklama
Wrocław

Stadionwroclaw

TuWrocław

Mpk Wrocław

Zoo Wrocław

BIP

Skrzynka Podawcza

Sportowa Polska

Interaktywana Mapa

PL2011

Statystyki reklamowe
Kontakt
Zespół Szkół w Miękini

ul. Szkolna 2
55-330 Miękinia
Tel. 71-736-00-71
Email : Napisz do nas
BIP Miękinia

Szkoła w projektach
Uczestniczymy w projekcie
Szkoła bez Przemocy
Pierwsza Pomoc
Lepsza Szkoła
Kalendarz
luty 2016
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29
Komunikacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Lesny Brodacz
01-09-2015 15:18
Dzieki Houlum i nawzajem kc

Houlum Johanas
01-09-2015 12:11
hejka wam nowy rok szkolny uważam za rozpoczenty powodzonka w nause

Lesny Brodacz
29-08-2015 09:50
Jak ja mam kuREEE kupić ksionszki jak nie ma napisanych jakje.Help płace w kk EDIT:SORKA BACHA JEDNAK SOM

Mapa
Newsy
..:

Działania i sukcesy „Najlepszych matematyków”

Gimnazjum im. Orła Białego w Miękini

w I semestrze roku szkolnego 2015/16

 

 

 

Grupa uczniów naszego gimnazjum , która reprezentuje szkołę w licznych konkursach matematycznych zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych , to aktywni uczestnicy zajęć szkolnego koła matematycznego prowadzonego przez nauczycielkę matematyki E. Uziałko.

Są to następujący uczniowie:

 1. Jakub Krzysztoń
 2. Dominik Zięcina
 3. Artur Byczkowski
 4. Patrycja Kamińska
 5. Paulina Dębniewska
 6. Adriana Marcinów
 7. Maksymilian Kosek
 8. Hanna Petryk
 9. Klaudia Żebrowska
 10. Kinga Chuchrowska
 11. Piotr Dereń
 12. Mateusz Waszczuk

 

Wymienieni wyżej uczniowie to drużyna reprezentująca szkołę w kolejnej już XV edycji Dolnośląskich Meczy Matematycznych organizowanych Fundację Matematyków Wrocławskich we współpracy z Instytutem Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Mecze rozgrywane są w systemie grupowym ( po 4 szkoły). W pierwszej rundzie rozegraliśmy 3 mecze : z gimnazjum ze Środy Śląskiej, z gimnazjum ”Atut” z Wrocławia i z gimnazjum z Bielan Wrocławskich. Poziom  prezentowanych rozwiązań przez wszystkie drużyny ( w każdym meczu po 4 zadania) był bardzo wyrównany. Należy nadmienić, że są to zadania wykraczające poza poziom egzaminacyjny i liczy się nie tylko rozwiązanie ,ale właściwa argumentacja. Każdy mecz to możliwość pogłębienia wiedzy i umiejętności uczniów, a także nauka pracy zespołowej i odpowiedzialności za powierzone zadanie. Warto wspomnieć iż w tej edycji wzięło udział 48 gimnazjum z Dolnego Śląska , w tym tylko 4 gimnazja wiejskie.

 

Kolejny konkurs zewnętrzny w którym wzięli udział nasi uczniowie , organizowany przez  Instytut Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego to „Koma”. Konkurs ten ma niespotykaną formę., otóż ważna jest w nim umiejętność słuchania i przetwarzania informacji., sensownego sporządzania notatek i posługiwania się nimi. Podczas eliminacji szkolnych , uczniowie najpierw biorą udział w wykładzie  na którym zapoznają się z nowymi treściami i przykładowymi zadaniami . Zadaniem uczniów jest uważne słuchanie i sporządzanie notatek , tak aby w następnego dnia podczas rozwiązywania zestawu zadań mogli się nimi posługiwać . Temat tegorocznego wykładu to „ Logika Matematyczna” – Algebra Boole. Wykład ten przeprowadziła w naszym gimnazjum nauczycielka matematyki E. Uziałko – wysłuchało  go 38 uczniów naszej szkoły. Do konkursu przystąpiło 34 uczniów. Do etapu finałowego, który odbył się w Instytucie Matematyki na Uniwersytecie Wrocławskim zakwalifikowało się 3 uczniów : Paulina Dębniewska, Jakub Krzysztoń i Dominik Zięcina.

Następny zewnętrzny konkurs matematyczny to „Zdolny Ślązak Gimnazjalista” część matematyczno- fizyczna. W etapie szkolnym wzięło udział 9 uczniów. Dwóch uczniów : Jakub Krzysztoń i Dominik Zięcina zakwalifikowali się do etapu Powiatowego.

Wewnętrzny konkurs matematyczny to trwający cały rok szkolny GTM – Gimnazjalny Turniej Matematyczny. Konkurs ten odbywa się na trzech poziomach ( klasy I, II i III) -  co miesiąc uczniowie mają do rozwiązania trzy zadania o różnym stopniu trudności. Udział w tym konkursie jest formą eliminacji do Powiatowego Konkursu Matematycznego, który odbędzie się 25 maja 2016r w Środzie Śląskiej. Już teraz życzymy naszym matematykom sukcesów w tym konkursie.

Zobacz zdjęcia!

:..
Newsy
..:

22 stycznia odbył się szkolny etap Konkursu Piosenki Obcojęzycznej. Do rywalizowania o możliwość zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych i językowych, podczas powiatowego etapu, przystąpiła szóstka uczestników: Wiktoria Tomkowicz, Wiktoria Partyka, Alicja Grzesińska, Mikołaj Banasiewicz, Dominik Zięcina i Przemysław Ożga. Jury w składzie: Dorota Pańczyszyn - nauczyciel języka niemieckiego, Katarzyna Kusznir - nauczyciel języka niemieckiego, Iwona Godorowska - psycholog oraz Tomasz Pawlicki - nauczyciel języka angielskiego, wyłoniło czwórkę laureatów, którzy będą reprezentować Gimnazjum im. Orła Białego w Miękini, podczas powiatowej rywalizacji.

Oto wyniki: miejsca pierwsze ex aequo wyśpiewały sobie uczennice: Wiktoria Partyka (kl.IIIc) i Wiktoria Tomkowicz (kl.IIIc), miejsce drugie zajął Dominik Zięcina (kl.IIIc) a miejsce trzecie debiutantka - uczennica klasy pierwszej - Alicja Grzesińska.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział, laureatom gratulujemy i będziemy trzymać za nich kciuki podczas następnego etapu.

Konkurs Piosenki Obcojęzycznej przygotował, jak co roku, zespół językowy: A. Osiecka, D. Pańczyszyn, K. Kusznir i T. Pawlicki

Zobacz zdjęcia!

:..
Newsy
Jasełka TomaszP dnia 22.01.2016 13:02:35
..:

Jak co roku uczniowie naszej szkoły podjęli się jakże trudnego zadania - przygotowania Jasełek dla naszych uczniów ze Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum. Dzięki temu, że mamy zdolnych uczniów, posiadających   umiejętności teatralne nasze Jasełka były wyjątkowe, przeniosły nas do czasów, gdy Chrystus przyszedł na świat. Choć działo się to  ponad 2 tysiące lat temu, każdy z nas mógł odnaleźć w tej historii coś dla siebie. Problemy stare, ale jakże aktualne - egoizm, chęć panowania nad innymi, hedonistyczny styl życia to tylko niektóre z kwestii poruszanych w naszych Jasełkach. Przedstawione sceny dawały człowiekowi wiele do myślenia. Czy podjęliśmy refleksję ? Mam nadzieję, że tak - patrząc na maleńkiego Jezusa dostrzegliśmy tę ogrom Miłości, którą nam przyniósł i która daje nam siłę do walki z wszelkimi pokusami.

 

                Z całego serca pragnę podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji Jasełek :

 Paniom  Violetcie Kicie, Iwonie Godorowskiej, Kasi Kusznir, Monice Buazzi; oraz  naszym uczniom, którzy uczestniczyli w naszych Jasełkach:

Roksanie Chojniak, Kamilowi Gonerze, Dominikowi Zięcinie, Krzysztofowi Majcherkowi, Jakubowi Krzysztoniowi, Wiktorii Czerwonej, Oli Pupin, Tobiaszowi Pisarskiemu, Arturowi Byczkowskiemu, Roksanie Sołonickiej, Alicji Grześkowiak, Sandrze Rymaszewskiej, Nicoli Koniec, Mikołajowi Banasiewiczowi, Patrycji Kamińskiej, Basi Ziębie, Julce Toczek, Paulinie Dębiewskiej, Wiktorii Mazur, Wiktorii Partyce, Wiktorii Tomkowicz, Kacprowi Dubniańskiemu, Kacprowi Słocie, Mateuszowi Pecowi, Pawłowi Topolskiemu, Jakubowi Śliwie.

Dziękuję również dziewczynkom ze Szkoły Podstawowej : Sandrze, Ludmile, Julce, Kasi, Honoracie.

 Małgorzata Janukowicz

Zobacz zdjęcia!

:..
Newsy
Szkolenie dla Wolontariuszy TomaszP dnia 22.01.2016 13:00:27
..:

Emocje to wielka zagadka dla każdego człowieka. Jak sobie z nimi radzić, jak je okiełznać  ?  Są nieuchwytne, niezrozumiałe, subiektywne i często nieświadome? Jak kontrolować emocje? Jak oswoić: radość, smutek, gniew, złość, rozczarowanie, zazdrość, zawiść czy irytację? Jak radzić sobie, gdy dopadają nas zarówno pozytywne, jak i negatywne emocje? Z pomocą w tym niezmiernie ważnym obszarze przyszła nam Pani psycholog/ psychoterapeutka Anna Nadolna. Nasi wolontariusze i uczniowie chętnie słuchali i brali udział w warsztatowej formie zajęć.

Bardzo dziękujemy Pani Psycholog za przeprowadzenie szkolenia oraz Pani Anżelice Czykiel z GOPS -u za zorganizowanie szkolenia.

 Małgorzata Janukowicz

:..
Newsy
Kolejny SUKCES naszych gimnazjalistów! TomaszP dnia 22.01.2016 12:57:51
..:

Całkiem niedawno informowaliśmy  o sukcesie naszych uczniów Jakuba Krzysztonia i Dominika Zięciny (3c), którzy okazali się finalistami konkursu "zDolny Ślązak Gimnazjalista" z trzech przedmiotów przyrodniczych.

Dziś, kiedy jesteśmy po etapie wojewódzkim konkursu z części biologicznej (9 stycznia 2016)  z dumą możemy pochwalić  się, że Kuba i Dominik są laureatami tego konkursu i znaleźli się wśród 20 najzdolniejszych uczniów gimnazjów w całym województwie dolnośląskim.  

Dzięki temu osiągnięciu, uczniowie zostają zwolnieni z części przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego.

Trzymamy kciuki za kolejne etapy części przyrodniczej; geografię i chemię.

 Agnieszka Błachut, Publicznego Gimnazjum im. Orła Białego w Miękini

Zobacz zdjęcia!

:..
Newsy
Konkurs Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski TomaszP dnia 18.12.2015 08:51:01
..:

11 grudnia w naszym gimnazjum odbył się drugi etap konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Gościliśmy cztero osobową drużynę z Lutyni pod opieką pani Anny Listwan. Reprezentantami naszej szkoły byli: Mateusz Waszczuk (1a), Artur Byczkowski (3c), Jakub Krzysztoń (3c) i Dominik Zięcina (3c).

Konkurs rozpoczął się o godzinie 1000. Uczniowie przystąpili do rozwiązywania testu z wiedzy ogólnej (biologicznej i geograficznej) oraz części parkowej. Każdy pracował  indywidualnie, a otrzymane punkty były sumowane dla drużyny.

 Zwycięską grupą okazali się uczniowie naszej szkoły, wygrywając ze znaczną przewagą punktów.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejny etap!

Agnieszka Błachut

Zobacz zdjęcia!

:..
Newsy
Kiermasz Bożonarodzeniowy w Miękini TomaszP dnia 18.12.2015 08:49:49
..:

2 grudnia, na hali widowiskowo - sportowej Zespołu Szkół w Miękini, wyrosły pięknie udekorowane choinki, rozbłysły światła, a cały świat mienił się tysiącem barw. Na Bożonarodzeniowy Kiermasz zaprosił wszystkich pan Jan Marian Grzegorczyn - wójt Gminy Miękina.

:..
Newsy
Wielki sukces naszych uczniów! TomaszP dnia 15.12.2015 08:23:43
..:

Z dumą informujemy o sukcesie naszych uczniów Jakuba Krzysztonia i Dominika Zięciny z klasy 3c, którzy zakwalifikowali się do wojewódzkiego etapu konkursu "zDolny Ślązak Gimnazjalista" aż z trzech przedmiotów :

z biologii, chemii i geografii. Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w etapie wojewódzkim. Gratulujemy również ich nauczycielom : pani Agnieszce Błachut, pani Anicie Trojan oraz pani Małgorzacie Kowalskiej.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Publicznego Gimnazjum im.Orła Białego w Miękini

:..
Newsy
2015-12 Mikołajki TomaszP dnia 10.12.2015 09:26:40
..:

WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

6 grudnia to magiczny czas dla wielu dzieci z całego świata. Dzieci dostają upominki od Świętego Mikołaja, który przyjeżdża do nas z dalekiej Laponii na saniach zaprzężonych reniferami.

W dniu 7.12.2015 roku Mikołaj odwiedził również Publiczne Gimnazjum w Miękini. Uczniowie, a także nauczyciele byli zaskoczeni niespodziewaną wizytą tak zacnego gościa. Podczas wyczerpujących lekcji pan z długą brodą umilił nam czas słodkim poczęstunkiem i pamiątkowymi zdjęciami.

Młodzież uradowana wizytą Świętego, z uśmiechami na twarzach wróciła do domów, ciesząc się podarunkami, które Mikołaj dla nich zostawił.

Alicja Kisielewicz

Zobacz zdjęcia!

:..
Newsy
Świąteczna zbiórka żywności TomaszP dnia 01.12.2015 13:25:15
..:

W najbliższy piątek i sobotę (4-5 grudnia) odbędzie się Świąteczna Zbiórka Żywności. Akcja zostanie przeprowadzona w supermarkecie Dino. Przy kasach w sklepie, będzie można spotkać naszych wolontariuszy, zbierających  produkty żywnościowe.

 Zachęcamy do pozostawienia w koszykach takich artykułów jak:

 • oleje,
 • konserwy,
 • słodycze,
 • przetwory warzywne i owocowe,
 • mąka, cukier.

Za włączenie się w pomoc potrzebującym serdecznie dziękujemy!!!

TPD w Miękini wraz z wolontariuszami.

 

Akcja odbywa się  we współpracy z Bankami Żywności.

:..
Newsy
..:

24 listopada, już po raz trzeci, na sali widowiskowej Samorządowego Ośrodka Kultury, zabrzmiały patriotyczne pieśni i piosenki. Uczniowie  szkół z terenu powiatu średzkiego (szkoły podstawowe i gimnazja), prezentowali swoje wokalne, a niejednokrotnie również,  aktorskie  zdolności.

Oficjalnie konkurs otworzyła, dodając młodym wykonawcom otuchy, pani Małgorzata Dyrda – sekretarz Gminy Miękinia.

Do konkursu zgłosiło się ponad czterdziestu uczniów, którzy solo, w duetach, tercetach i większych zespołach wykonywali ponad trzydzieści piosenek, z czego największą popularnością cieszyła się współczesna piosenka z filmu „Czas honoru”- „Dziewczyna z granatem” i polska pieśń wojskowa z 1918 roku „Rozkwitały pąki białych róż”. Dziewięcio osobowe jury, które składało się z przedstawicieli wszystkich szkół biorących udział w konkursie, pod przewodnictwem pani Małgorzaty Biszczak – Kunik- dyrektor Szkoły Podstawowej w Miękini, oceniało wykonawców w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i gimnazja.

A oto wyłonieni, po burzliwych obradach, młodzi laureaci: kategoria „szkoły podstawowe”: trzecie miejsce – Michał Więcek, Julia Biernacka i Jakub Przelicki, piosenka „Przybyli ułani” (Lutynia), drugie miejce - Martyna Maniak i Matylda Burzańska, piosenka „Dziewczyna z granatem” (Pisarzowice), pierwsze miejsce - Hanna Burzańska, piosenka „11 listopada” (Pisarzowice).

Kategoria „gimnazja”: trzecie miejsce - Martyna Sawicka, piosenka „Niepodległość” (Kostomłoty), drugie miejsce - Aleksandra Pupin, piosenka „Honor i gniew” (Miękinia) i pierwsze miejsce - Wiktoria Tomkowicz, piosenka „Jedna chwila Panny” (Miękinia).

Piękne, okolicznościowe statuetki i dyplomy wręczał pan Jan Marian Grzegorczyn – wójt Gminy Miękinia, wraz z panią Eweliną Mazurkiewicz – dyrektor Samorządowego Zespołu Oświaty, Zofią Miciak – dyrektor Zespołu Szkół w Miękini i Ewą Szymak – dyrektor Gimnazjum im. Orła Białego w Miękini.

Serdeczne podziękowania kierujemy do pani Małgorzaty Sujeckiej – dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury i pani Zyty Miciak –specjalistki ds. promocji w SOK Miękinia, za pomoc w zorganizowaniu tego patriotycznego przedsięwzięcia.

Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie i ich opiekunom, serdecznie dziękujemy, a laureatom gratulujemy sukcesu!!!

 

Organizatorki z Zespołu Szkół w Miękini – Iwona Godorowska, Katarzyna Sobańska, Monika Kosobudzka i Monika Bouazzi.

Galeria zdjęć!

:..
Newsy
Dzień Życzliwości TomaszP dnia 30.11.2015 15:13:34
..:

21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości. W naszej szkole był on obchodzony po raz pierwszy. Zorganizował go Szkolny Wolontariat, który utożsamia się szczególnie z ideą tego święta. Wspólnie z młodzieżą postanowiliśmy znaleźć się wśród życzliwych i przygotować w tym dniu wiele atrakcji. Każda klasa zaprezentowała plakat przedstawiający  kulturalne, życzliwe i serdeczne zachowania. Kolorowe prace uczniów wyeksponowane zostały w holu szkoły, przypominając wszystkim, że warto jest zatrzymać się na chwilę i uczynić drobny gest życzliwości w stronę drugiego człowieka poprzez ciepły uśmiech, uprzejmość, miłe słowo, okazanie empatii, czy przyjazne nastawienie. W klasach przeprowadzono plebiscyty na najbardziej życzliwą koleżankę, kolegę, nauczyciela i pracownika szkoły. Największą jednak niespodzianką były filmiki na temat życzliwości, wyreżyserowane i zagrane przez naszych uczniów. Gratulujemy odwagi, pomysłowości i kreatywności! W trakcie przygotowanego przez nas apelu przybliżono pojęcie życzliwości oraz nagrodzono najbardziej życzliwych w naszej szkole. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał małą słodką niespodziankę z miłym cytatem. Dzień minął w przyjemnej atmosferze, pełnej uśmiechu, radości i życzliwości.

Osoby, które zostały Życzliwkami w szkole:

 

1 a - Piotr Dereń

1 b - Martyna Kieblesz

1 c - Tobiasz Pisarski

2 a - Pola Prycik

2 b - Błażej Tomkowicz

2 c - Ala Kisielewicz

3 a - Wioleta Jańczuk

3 b - Weronika Bialic

3 c - Patrycja Kamińska

 

Nauczyciel - Pani Agnieszka Błachut

Pracownik szkoły - Pan Bogdan Koniec

      Wszystkim GRATULUJEMY!

Małgorzata Janukowicz, Katarzyna Kusznir i Violetta Kita.

Zobacz zdjęcia!

 

 

 

:..