ContactSite MapHomeNewsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z OFICJALNA STRONA GIMNAZJUM W MIĘKINI musisz się zarejestrować.
Mobilna Wersja Beta 1.0
Wpisz w telefonie :
http://www.wap.gim-miekinia.com
Reklama
Wrocław

Stadionwroclaw

TuWrocław

Mpk Wrocław

Zoo Wrocław

BIP

Skrzynka Podawcza

Sportowa Polska

Interaktywana Mapa

PL2011

Statystyki reklamowe
Kontakt
Zespół Szkół w Miękini

ul. Szkolna 2
55-330 Miękinia
Tel. 71-736-00-71
Email : Napisz do nas
BIP Miękinia

Kalendarz
czerwiec 2017
P W Ś C P S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
Komunikacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Mapa
Newsy
Rozkład jazdy na dzień 23.06.2017 TomaszP dnia 19.06.2017 14:20:46
..:

Rozkład jazdy na dzień 23.06.2017 r.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Publiczne Gimnazjum godz. 8.00

 

Autobus Nr 1

7.25 Kadłub, 7.30 Źródła , 7.35 Błonie,

 

Autobus Nr 2

7.10 Zabór Wlk, 7.13 Zabór Mały, 7.15 Lubiatów, 7.20 Głoska , 7.22 Głogi,
7.25 Gąsiorów, 7.30 Lenartowice, 7.35 Warżyna 7.40 Księginice, 7.45 Klęka

 

Autobus Nr 3

6.50 Miłoszyn , 7.00 Wilkszyn, 7.03 Pisarzowice, 7.06 Brzezinka PKP,
7.10 Brzezina, 7.15 Brzezinka 7.20 Gosławice, 7.25 Prężyce ,7.28 Czerna,
7.33 Wilkostów,

Autobus Nr 4

7.20  Krępice, 7.25 Kokorzyce , 7.30 Żurawiniec, 7.35 Mrozów II

Autobus Nr 5

7.25 Łąkoszyce, 7.30 Białków, 7.35 Wojnowice, 7.40  Mrozów I

 

 

Po uroczystym zakończeniu planowany powrót o godz. 10.00

autobusami jw.

:..
Newsy
Święto 10 Pulku w Leśnicy TomaszP dnia 19.06.2017 11:19:06
..:

Dnia 09.06.17r. zostaliśmy zaproszeni na święto 10 Pułku Wrocławskiego w Leśnicy.  Podczas wyjazdu mieliśmy szansę zobaczyć :

  • strzelnice na których żołnierze doskonalą swoje umiejętności ,
  • prawdziwą broń , przekształconą na potrzeby ćwiczeń wirtualnych,
  • wozy wojskowe, 
  • pomieszczenia poświęcone wojsku,
  • apel z okazji święta tej jednostki,

Całość naszego pobytu w wojsku dopełniła pyszna, wojskowa  grochówka.

Galeria

:..
Newsy
..:

Dnia 08.06.2017r. uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawczyniami i panią pedagog wyruszyli na pieszą wycieczkę do szkółki leśnej w Mrozowie. Marsz rozpoczęliśmy o 8:00 rano spod szkoły.  Następnie razem z panem leśniczym poszliśmy na krótki spacer, w czasie którego mogliśmy posłuchać wielu ciekawostek przyrodniczych. Po dotarciu na miejsce mogliśmy sobie usmażyć kiełbaski, pograć w siatkówkę czy też piłkę nożną lub po prostu porozmawiać ze sobą.

   W trakcie pobytu na szkółce mieliśmy również  krótkie zajęcia, podczas których m.in. orientowaliśmy mapę czy też rozpoznawaliśmy różne gatunki drzew po ich korze i liściach. Dzięki tym zajęciom poszerzyliśmy swoją wiedzę przyrodniczą. Przed odjazdem każdy uczeń otrzymał drobny prezent od Nadleśnictwa Miękinia w postaci opaski odblaskowej. Wszyscy uczniowie wrócili bardzo zadowoleni i mądrzejsi. Wiedzę zdobytą w czasie wycieczki wykorzystamy w następnych latach nauki.

   Dziękujemy Nadleśnictwu Miękinia za miłe przyjęcie.

Galeria!

 Patrycja Prycik kl. IB

:..
Newsy
Wakacyjny numer gazetki szkolnej TomaszP dnia 14.06.2017 14:01:20
..:

Zespół redakcyjny „Kuriera Szkolnego” informuje, że na stronie internetowej naszej szkoły zamieszczony  został 4 numer gazetki szkolnej.

Link do gazetki!

:..
Newsy
PIERWSZA POMOC, STRAŻ POŻARNA I KLASY PIERWSZE TomaszP dnia 14.06.2017 13:55:52
..:

12 czerwca 2017 r. mieliśmy zaszczyt gościć w naszej Szkole przedstawicieli  Straży Pożarnej ze Środy Śląskiej.

Panowie przeprowadzili dla uczniów klas I szkolenie z pierwszej pomocy. Uczyliśmy jak przeprowadzić reanimację, opatrzyć ranę , usztywnić złamaną rękę lub nogę . Najpierw była oczywiście  teoria a następnie przystąpiliśmy do ćwiczeń praktycznych.

Mamy nadzieję, że nigdy nie będziemy musieli korzystać z tej wiedzy. Jednak, gdyby doszło do takiej sytuacji, a jesteśmy przecież zobowiązani do udzielenia pomocy poszkodowanym w wypadkach, jesteśmy na to przygotowani.

Za poświęcony czas i zaangażowanie w naszą edukacje bardzo dziękujemy Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej.

Dorota Pańczyszyn.

:..
Newsy
..:

Dzięki uprzejmości i  współpracy z Nadleśnictwem Miękinia klasy pierwsze wyruszyły 08 czerwca 2017 na pieszą wędrówkę do Szkółki Leśnej w Mrozowie. Cała wyprawa odbyła się pod czujnym okiem wychowawców  klas pierwszych: pani Aleksandry Dzierzy, Małgorzaty Kowalskiej, Doroty Pańczyszyn i naszej pani pedagog Moniki Bouazzi.

 Jako miłośnicy natury przeszliśmy małą pętlą ścieżki dydaktycznej . Od pana leśniczego Roberta Figasa dowiedzieliśmy się dużo o piętrowej budowie lasów, ich funkcji w środowisku i ochronie.

Ostatnim punktem ścieżki jest Szkółka Leśna Mrozów, gdzie znajduje się wiata edukacyjna. Tam też odpoczęliśmy , grillowaliśmy  smakołyki  i wspólnie graliśmy w piłkę. W między czasie pani Małgorzata Kowalska , nasza największa  miłośniczka przyrody, przeprowadziła zajęcia dla każdej z klas na temat rozpoznawania drzew. Na koniec dostaliśmy od Nadleśnictwa drobne upominki w formie opasek odblaskowych ze śladami różnych zwierząt.

Wspaniale się bawiliśmy a przy okazji nauczyliśmy się dużo o lesie i drzewach. Za pomoc dziękujemy bardzo Nadleśnictwu w Miękini i już planujemy podobne wyjścia w następnym roku szkolnym.

Dorota Pańczyszyn

:..
Newsy
Spotkanie z Kazimierzem Szymeczko TomaszP dnia 12.06.2017 07:51:32
..:

Spotkanie autorskie z Kazimierzem Szymeczko

 

       7 czerwca Publiczne Gimnazjum w Miękini odwiedził pisarz, twórca książek dla dzieci i młodzieży, Kazimierz Szymeczko. Autor spotkał się z uczniami klas pierwszych. Już na początku spotkania ustalił on z uczniami, że to oni będą zadawali mu pytania, a on będzie na nie odpowiadał. Pytań było dużo, więc i spotkanie trwało ok. dwóch godzin. Pisarz opowiadał o swojej pracy, o tym, skąd czerpie inspiracje do tworzonych książek, ile ich napisał, jak długo pisze, jakie ma plany, a nawet, ile ma lat. Miejmy nadzieję, że spotkanie z osobą tak ściśle związaną z książką i potrafiącą ciekawie o niej opowiadać sprawi, że wolny czas zbliżających się wakacji młodzież przeznaczy także na czytanie.

Monika Hojło

:..
Newsy
Dzień bez papierosa TomaszP dnia 12.06.2017 07:44:40
..:

W dniu 1 czerwca 2017 r. odbył się apel z okazji Dnia Bez Papierosa przygotowany przez uczniów klasy 1”c” oraz przez p. Anetę Ruczakowską. Młodzież wykonała plakaty antynikotynowe, które zostały zaprezentowane na korytarzach naszej szkoły. Podczas przedstawienia uczniowie w formie krótkich scenek przekazali informacje i wiadomości o szkodliwych substancjach zawartych w dymie papierosowym oraz ich negatywnym wpływie na zdrowie człowieka. Dzień Bez Papierosa obchodzimy każdego roku w dniu 31 maja. Święto to zostało ustanowione przez Światową Organizację Zdrowia w 1987 roku ze względu na rosnącą liczbę osób z chorobami wywołanymi przez palenie, a także coraz liczniejsze przypadki śmiertelne, spowodowane uzależnieniem od nikotyny. Według danych, co roku z powodu palenia papierosów i biernego wdychania dymu tytoniowego umiera niemal 6 milionów osób, co daje zatrważającą średnią – jeden zgon co sześć sekund. Liczymy, że po obejrzeniu występu zyskamy nowych zwolenników walki z paleniem tytoniu.

Aneta Ruczakowska

:..
Newsy
Profilaktyka zdrowia kobiet TomaszP dnia 01.06.2017 12:05:13
..:

W ramach projektu: „Profilaktyka zdrowia kobiet”, realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miękini, w naszym gimnazjum odbyło się spotkanie z dr n.med Wojciechem Homolą – specjalistą ginekologiem położnikiem.

Podczas godzinnego spotkania, uczennice klas drugich i trzecich miały możliwość poznania ogólnych zasad właściwej dbałości o swoje zdrowie. Tematami prelekcji, popartymi ciekawą prezentacją multimedialną była: profilaktyka raka szyjki macicy, choroby przenoszone drogą płciową, specyfika różnych okresów w życiu kobiety od dojrzewania do menopauzy oraz podstawy antykoncepcji. Omawiane przez lekarza tematy spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem, a sposób przekazania informacji, przekaz – kompetentny, przystępny i zaangażowany, dodatkowo go uatrakcyjnił. I. Godorowska

Link do zdjęć!

:..
Newsy
List Ministra Edukacji Narodowej do Rodziców TomaszP dnia 01.06.2017 09:44:44
Newsy
Sławni Polacy TomaszP dnia 24.05.2017 11:49:42
..:

 W naszym gimnazjum 19 maja odbyła się impreza z okazji święta Dnia 3-Maja. Był to turniej klas o  sławnych Polakach. Składał się on z konkurencji :

  •  filmu  o sławnym Polaku,
  • plakatu nt.  postaci, ( np. .Józefa Piłsudskiego ,Fryderyka Chopina , Jana Pawła II)
  • prezentacji o postaci  w dowolnej formie ,
  • test wiedzy o 9 postaciach,

  Celem konkursu nie było jedynie zdobywanie punktów do Ligi Klas , ale także wzmacnianie poczucia patriotyzmu w naszych sercach oraz kształtowanie umiejętności pracy w grupie.

Zwycięzcami po wszystkich czterech konkurencjach okazali  się uczniowie klasy 2a. Miejsce II i III zajęły kolejno klasy 1b i klasa 2c.

Impreza podobała się uczniom, którzy z zainteresowaniem oglądali nagrane filmy, oglądali plakaty i słuchali odpowiedzi na zadawane pytania.

Zapraszamy do fotogalerii.

                                                   Pola Prycik i Adrianna Gałązka

Galeria

:..
Newsy
..:

18 maja - w dniu urodzin św. Jana Pawła II  odbył się X Powiatowy Konkurs Recytatorski Twórczości św. Jana Pawła II w Gimnazjum w Środzie Śląskiej. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice Wiktoria Mazur z wierszem pt: „To przyjaciel” oraz Klaudia Walęciak z utworem pt: „Uwielbiam Cię”. 

Poezja Karola Wojtyły to niezwykle bogate  źródło ale równocześnie bardzo trudne w interpretacji. Nie wszyscy mają odwagę sięgać po taką twórczość - my gratulujemy dziewczynom tej odwagi.
 
:..